Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS’siz Güncel 40 Memur Alımı Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS’siz Güncel 40 Memur Alımı Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından güncel yayımlanmış olan ilana göre 40 memur alımı yapılacaktır. Alımlar KPSS’siz yapılacaktır. Adaylar için başvurular başlamıştır. İşte başvuru şartları.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 40 memur alımı ilanı duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya güncel yeni yayınlamış olduğu ilana göre 40 memur alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak olan adaylar sözleşme kadrosunda işe alınacaktır. İşe alınacak personeller belirlenirken; belirlenirken sınav ile alım yapılacaktır.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Bakanlık tarafından yayınlanmış olan bu ilana başvuru yapacak olan adayların Türk halk bilimi, halk bilimi, sanat tarihi, aktüerya bilimleri, sosyoloji, antropoloji, psikoloji, hukuk fakültesi, tarih öğretmenliği, sosyal bilgiler öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği, Türk dili ve edebiyatı bölümü, tarih bölümü ve psikolojik danışmanlık bölümlerinden birinden mezun olması istenmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların kırkaltı yaşını tamamlamamış olması gerekmektedir. Son başvuru tarihine kadar. Yaş sınırı şartını sağlıyor olmak gerekir.

Türk uyruklu olmayan vatandaşlar bu ilana başvuru yapamayacaklardır. Ayrıca kamu haklarından yoksun bırakılmış olanların da başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvuru yapacak olan adayların görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorununun olmaması istenmektedir.

memur-alimi.jpg

Adayların alevilik bektaşilik alanında kitap veya kitap bölümüyle ilgili bilimsel bir makale yayınlamış olması istenmektedir.

Başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik hizmet görevini tamamlamış olması veya muaf olmuş olması istenmektedir.

Sabıka kaydı bulunan ve arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumsuz neticelenen adayların başvuru işlemleri sonlandırılacaktır.

Kamu memur alımı başvuruları nasıl yapılacak?

Bakanlık tarafından yapılacak olan giriş sınavına katılmak isteyen adaylar, başvurularını 31 Mart 2023 tarihinde kılavuzda belirtilen başvuru belgeleriyle birlikte Bakanlığın personel Genel Müdürlüğüne şahsen veya kargo yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Adayların sınav için başvurularını 14 Nisan 2023 tarihine kadar yapmaları istenmektedir.

Giriş sınavıyla ilgili detaylar bakanlık tarafından ilerleyen günlerde açıklanacaktır. İşe alımlarda yapılacak olan giriş sınavı sözlü mülakat stilinde uygulanacaktır.

Resmi Gazete ilanları.

Kamu personel alımı.

Bakanlık ilanları.

Son dakika güncel ilanlar.

KPSS’siz memur alımı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.