Kültür ve Turizm Bakanlığı GİH 15 Boş Kadro Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı GİH 15 Boş Kadro Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan son ilan açıklamaları ile bünyesine Genel İdare Hizmetleri sınıfı olarak açılan 15 kişilik boş kadrolara yeni kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine yeni yayınlanan resmi ilan açıklamaları ile 15 kişi kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada alınacak kamu personellerinin GİH (Genel İdare Hizmetleri) sınıfına dahil olacağı ve alınacak personellerin bakanlık merkez teşkilatında istihdam edileceği anlaşılmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Boş Kadroları

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yapılacak personel alımı için bakanlık bünyesinde 15 uzman yardımcısı kariyer unvan kadrosu açıldığı ve yapılacak memur alımı personellerinin Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayacakları açıklandı.

Devlet Personel Alımı Sözlü Sınavı

Bakanlık tarafından kamu personel adaylarının seçimi için yapılacak sözlü sınavına;

Memurlar kanunu memuriyet genel şartlarını taşıyan,

Lisans Hukuk, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölüm mezunu,

Sınavın düzenleneceği yılın il günü ile adayların 36 yaşından gün almamış olması,

Kamu personel alımı adaylarının 2020 veya 2021 yılında düzenlenen KPSS sınavlarında bölümleri ile ilgili puanlarının asgari 70 olması gibi başlıca başvuru şartları bulunmakta.

Kültür Turizm 2022 Personel Alımı Başvuruları

Kültür Turizm 2022 yılı personel alımı başvuruları için şartları taşıyan adayların elektronik olarak 17 Ocak 2022 tarihi ile 24 Ocak 2022 tarihleri arasında e devlet kültür ve turizm bakanlığı-kariyer kapısı kamu işe alım ya da “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmekte.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.