Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 kamu personeli alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 kamu personeli alıyor

Kültür Turizm Bakanlığı bünyesine yeni kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kültür turizm Bakanlığı personel alımı ne zaman? Kültür bakanlığı personel alımı mezuniyet şartları neler? Başvurular ne zaman?

Son dakika kamu personeli alım haberi Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine 10 yeni personel alıyor. Bakanlığın Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan departmanlarında çalıştırılmak üzere alınacak kamu personelleri sözleşmeli pozisyonda istihdam edilecekler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı alınacak bu 10 kamu personelinin seçiminde düzenlenecek sözlü ve uygulamalı sınav başarı puan sırasına göre yerleştirme yapacak.

Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru şartları

Adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Yukarıda belirtilen bölümler haricinde lisans mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezunlarda başvurabilecekler.

Adayların yazılım yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda ya da büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıl diğerleri için en az 5 yıl mesleki deneyim sahibi olmaları,

Adayların bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları şartıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmesi ve bunu belgelemesi şartları bulunmaktadır.

Kamu personel alımı başvuruları dijital ortamda yapılacak

Şartları tam anlamıyla taşıyan ve başvuracak kamu personel adayları 17 Mayıs 2021 ile 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında başvurularını elektronik ortamda isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapmaları gerekmekte.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.