Kültür Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımı Başvurularında Sona Gelindi

Kültür Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımı Başvurularında Sona Gelindi

Kültür Bakanlığı 10 kamu personeli alımı için ilan yayınladı. Bakanlık ilanına göre başvurularda sona gelindi. Bakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı bünyesinde hangi branşlarda yapılacağı paylaşıldı.

Kültür Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımı İlanları!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı branşlarda memur alımı ilanları başvurularında sona gelindi. Kurum Mütercim-tercüman, büro personeli, programcı, destek personeli (temizlik personeli) alımı yapıyor.

Mütercim-Tercüman Alımı

01.01.1979 ve sonrası doğumlu olmak.

Yurt içinde ya da yurt dışında eğitim veren ve özel şartlarda belirtilen üniversite bölümlerinden (denkliği resmi makamlarca kabul edilen) en az lisans düzeyinde mezun olmak.

Başvurulacak olan pozisyon için özel şartlarda belirtilen koşulları taşıyan son 5 yıl (ilanda belirtilen ilk başvuru tarihinden itibaren) içerisinde YDS'den veya dengi sınavlardan alınmış geçerli bir dil puanına sahip olmak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

2022 yılında düzenlenen KPSS (B) grubundan alınmış özel şartlar bölümünde belirtilen kriterler ile uyumlu bir KPSS puanına sahip olmak.

Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Adaylar ancak bir pozisyon unvanına başvuru yapabilecektir. Birden fazla pozisyon unvanına yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle sözleşmesi kurumlarınca feshedilenler ile sözleşme dönemi içerisinde hizmet sözleşmesini tek taraflı feshedenlerin, başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Ancak, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın ek 1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı feshedenler söz konusu bir yıllık bekleme süresi şartına tabi değildir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.