KTB Bünyesinde Lise Mezuniyeti ile 171 Kamu Personeli Alımı Başlayacak

KTB Bünyesinde Lise Mezuniyeti ile 171 Kamu Personeli Alımı Başlayacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 171 adet kamu personeli alımı duyurusu geldi! Büro Personeli, Şoför, Temizlik Personeli, Korum ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere 5 ayrı branşta personel alımı başlayacak. Başvurular için talepler başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı için başvurular başlamak üzere. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere kadın ve erkek personellerden oluşan 171 kişi KTB bünyesinde bulunan eksik kadroyu dolduracak. Bazı branşlar için lise mezuniyet şartı yeterli!

KTB’ye Alınacak 171 Personelin Bölüm Dağılımı Nasıl Olacak?

29 adet büro personeli alımı (kadın).

54 adet koruma ve güvenlik görevlisi (41’i erkek, 13’ü kadın).

5 adet şoför alımı.

83 adet temizlik personeli alımı (67’si erkek, 16’sı bayan).

Şeklinde dağılım ile toplamda 171 personel alınacak.

KTB Personellerine Ait Bölümlerin Mezuniyet Şartı Ne Olacak?

Büro Personelleri için ön lisans mezuniyet şartı aranacak. KPSS sınavının P3 ve P93 puan türleri dikkate alınmak suretiyle en az 60 puan istenecek.

Koruma ve Güvenlik Görevlileri için ön lisans mezuniyet şartı aranacak. KPSS sınavının P93 ve P94 puan türlerinin dikkate alınmasıyla en az 60 puan istenecek.

Şoförler için lise veya dengi mezuniyet şartı yeterli olacak. KPSS sınavının P94 puan türü dikkate alınacak ve en az 60 puan istenecek.

Temizlik Personelleri için lise veya dengi okuldan mezun olmak yeterli olacak. KPSS sınavının P94 puan türü dikkate alınacak ve en az 60 puan istenecek.

KTB 171 Kamu Personeli Alımı için Başvuru Tarih ve Yer Bilgisi

Başvurular, 23 Ocak 2023 tarihi ile kabul edilmeye başlanacaktır. Başvuru kabulü ise 06 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecektir. 171 personelin alınacağı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı ilana başvurmak isteyen adaylar, başvurularını sadece elektronik ortamda gerçekleştirebilecek. E-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı sayfasına, Bakanlık sayfasından da Kariyer Kapısı-İşe Alım bölümüne geçiş yapmaları gerekmektedir. İşe Alım Kariyer Kapısı’na ait direk link erişimi ile de başvuruların gerçekleşmesi mümkün olacak.

KTB Kamu Personeli Alımı İlanına Başvuruda Önemli Bilgi

Her bir aday sadece tek bir il, öğrenim durumuna göre tek bir pozisyon için başvuruda bulunabilme hakkına sahip olacak. Tercih edilmiş olan ile göre puan sıralaması yapılacaktır. Bu sebepten dolayı, birden fazla il, öğrenim veya pozisyon için başvuruda bulunan adayların başvuruları geçerli olmayacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum