KPSS Sıralaması İle 20 Zabıta Memuru Alınacak! Atama Yöntemi

KPSS Sıralaması İle 20 Zabıta Memuru Alınacak! Atama Yöntemi

Kamu kurumu KPSS sıralaması ile 20 zabıta memuru alacağını ilan etti. Atama yöntemi ile yapılacak alıma Türkiye genelinden başvuru alınacak. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi ikanı paylaşarak tüm şartları sundu.

KPSS Atama Yöntemi Zabıta Memuru Alımı İlanı

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre Seyhan Belediye Başkanlığı 20 zabıta memuru alacak. İlana göre Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek. Başvuru yapacak adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS den en az 65 puanı olması gerekiyor. Kamu Personel Alımı sitesi olarak sunduk.

Zabıta Alımı Başvuru Sekli ve Tarihi

Adaylar başvuru belgelerini, 27 Kasım 2023 – 01 Aralık 2023 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde (mesai günlerinde 08.30-17.00 arasında) Döşeme Mahallesi Turhan Cemal Beriker Blv. No:57 Seyhan/Adana adresindeki Seyhan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Kamupersonelialim.com

15 Kadro Öğrenim Durumu: İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Siyasal Bilimler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Yerel Yönetimler, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans programlarının birinden mezun olmak.

5 Kadro Dağılımı Öğrenim Durumu: Yerel Yönetimler, Gıda Teknolojisi, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Çevre Koruma ve Kontrol, Çevre Sağlığı, Çevre Temizliği ve Denetimi, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Özel Güvenlik ve Koruma, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri, Kültürel Miras ve Turizm, Adalet Ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Özel Şartları

İlan edilen unvan için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, ön lisans mezunları için 2022-KPSS P93 ve lisans mezunları için 2022-KPSS P3 puan türünde, Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.)

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru Kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.