KPSS 60 Puanla Zabıta ve Düz Memur Alımı Başvuruları

KPSS 60 Puanla Zabıta ve Düz Memur Alımı Başvuruları

Kamu kurumlarına yerleşmek için adaylar ilanları takip ediyor. KPSS 60 puanı zabıta ve düz memur alımı ilanı yayınlanarak adayların erişimine açıldı. Başvuru yapacaklar için şartları ve tarihleri yayınlandı.

Devlet kurumundan iş arayan ve yerleşmeye çalışanlar için yeni iş ilanları yayınlanmaya başlandı. KPSS 60 puanla zabıta memuru ve düz memur alımı yapılacağı açıklandı. En az lise mezunu adaylar bu alıma başvuru yapabilecek.

Bursa Osmangazi Belediyesi ilan yayınlayarak Türkiye genelinden başvuru kabul edeceği görülüyor.

Genel Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olması,

Kamu hak mahrumiyeti bulunmaması,

Mesleğini sürekli yapmasına engel zihinsel ve bedensel engeli olmaması,

Erkek adayların askerlik durumunun askerlik ile ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olması ya da askerliğini yapmış olması ya da erteletmiş, askerlik çağına gelmemiş olması gerekiyor.

Erkek adayların en az 167 santim kadınların ise en az 160 santim boy uzunluğunda olması ve sınav günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Zabıta memuru alımı 5 kişi için; lise mezunları arasından kadın erkek P94 puanı en az 60 olan adayların başvurusu alınacak.

Düz memur alımı 5 kişi için öğrenim durumları; Yerel yönetimler, mahalli idareler, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim ve halkla ilişkiler, muhasebe, bankacılık, bankacılık ve sigortacılık, işletme yönetimi, maliye, pazarlama, dış ticaret, ithalat ihracat, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, emlak ve emlak yönetimi, sekreterlik, acil durum ve afet yönetimi, iş sağlığı ve güveliği, medya ve iletişim, adalet ön lisans bölüm mezunları başvuru yapabilecek.

Zabıta alımı 5 kişi için; Mahalli idareler, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim ve halkla ilişkiler, muhasebe, bankacılık, bankacılık ve sigortacılık, işletme yönetimi, maliye, pazarlama, dış ticaret, ithalat ihracat, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, emlak ve emlak yönetimi, acil durum ve afet yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, adalet ön lisans bölümleri mezunları arasından kadın ve erkek KPSS p93 puanı en az 60 olması gerekmektedir.

Adaylar başvurularını 7 Haziran 2021 tarihi ile 14 Haziran 2021 tarihleri arasına yapılacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.