KPSS 60 Puanla Devlete Zabıta Memuru Alımı Başladı

KPSS 60 Puanla Devlete Zabıta Memuru Alımı Başladı

2023 yılı KPSS sınavı yapılmadan 2022 KPSS sınavı ile son alımlar! KPSS 60 taban puanı ile devlete yüksek maaşla zabıta memuru ataması yapılacaktır. Zabıta olmak için gerekli olan şartlar haberimizde verilmiştir.

2023 Son Dakika: KPSS 60 Puanla Zabıta Memuru Alımı İlanı

Resmi Gazete üzerinden az önce yayımlanmış olan ilama göre 7 zabıta memuru alımı yapılacaktır. Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak olan alımlar en önemli şart 2022 yılı KPSS sınavına katılmış olmaktır.

Zabıta Memuru Alımı Müracaat Şartları Nelerdir?

Zabıta memuru alımı için; yerel yönetimler, işletme, iktisat, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat yönetimi ve organizasyon, iktisat, kamu yönetimi, turizm işletmeciliği lisans kadrosu için,

Mahalli idareler, mahalli idareler veya yerel yönetimler, insan kaynakları, yönetim önlisans mezunu kadrosu için mezun olmanız gereken bölümler arasındadır.

Aynı zamanda belediye tarafından 4 itfaiye eri alımı yapılacaktır. İtfaiye eri kadrosu için ise itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya sivil savunma ve itfaiyecilik önlisans mezunu olmanız gerekmektedir.

Zabıta memuru için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmış olmak suretiyle en az B sınıfı sürücü belgesi. İtfaiye eri için ise en az C sınıfı sürücü belgesi istenmektedir.

Her 2 kadro için ise geçerli olmak kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik nedeniyle işten çıkarılmamış olmak istenmektedir.

İşe alımlar yapılacak olan mülakat sınavı ile gerçekleşecek olup sınavın yapıldığı tarih itibariyle 30 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

İtfaiye eri olarak çalışmanıza engel olabilecek sağlık probleminizin olmaması istenmektedir.

Zabıta alımı için erkeklerde 1,67 metre kadınlarda ise 1,60 metre boyunda olmak ve boy ve kilo arasın da olunmalıdır. Gerekli ölçümler belediye tarafından yapılacaktır.

zabita-alimi.jpg

Belediye Personeli Alımı Müracaat Yeri, Şekli ve Süresi

Muş bulanık Belediyesi tarafından yapılacak olan alımlar için başvurularınızı 11 Temmuz ve 14 Temmuz 2023 tarihleri arasında Belediyenin İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne şahsen yapmanız gerekmektedir.

Muş iş ilanları, 2023 itfaiye eri alımı, 2023 zabıta memuru alımı, 2023 son dakika zabıta alımı, 2023 son dakika itfaiye alımı, 2023 son dakika belediye personeli alımı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.