KPSS 60 Puanla 12 Zabıta Memuru Alımı Marmaris Belediyesi Yapacak

KPSS 60 Puanla 12 Zabıta Memuru Alımı Marmaris Belediyesi Yapacak

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü üzerinden yayınlanan yeni ilana göre en az KPSS 60 puanı bulunan adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacak. Marmaris Belediye Başkanlığı 12 zabıta alımı kılavuzu ile birlikte erişime açıldı.

Marmaris Zabıta Memuru Alımı İlanları

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü zabıta alımı ilanı yayınladı. Kurum yayınladığı kılavuza göre en az KPSS 60 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilir. Marmaris Belediye Başkanlığı personel alımı ilanına kılavuz şeklinde erişime açtı.

12 Memur Alımı Başvuru Şekli

Başvuru belgeleri 11 Aralık 2023 – 05 Ocak 2024 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.30-12.00 ile 13.00-17.30 arasında) Marmaris Belediyesi Ek Hizmet Binası, Kemeraltı Mahallesi, 95. Sokak No:1 Marmaris/MUĞLA adresindeki Marmaris Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Zabıta alımı 9 kişi: - Lisans düzeyinde eğitim veren, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi bölümlerinin birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Zabıta Memuru Alımı 3 kişi: Muhasebe ve vergi uygulamaları, yerel yönetimler, çevre temizliği ve denetimi ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Kamu Personeli Alımı Genel Başvuru Şartları

İlan edilen zabıta memuru kadrosu için, mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadronun karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg'dan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Muğla iş ilanları olarak sunuldu.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.