KPSS 2021/7 Tercih Kılavuzu! Çevre ve Şehircilik 25 Personel Alacak

KPSS 2021/7 Tercih Kılavuzu! Çevre ve Şehircilik 25 Personel Alacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021/7 tercih kılavuzu ile 25 personel alımı yapacağını ilan etti. İlana göre tercihler ÖSYM üzerinden yapılacak. Alım 7 şehre yapılacak. ÖSYM tercihleri hangi tarihte ve nasıl başvuru kabul edeceği detayları yazımızda…

ÖSYM KPSS 2021/7 tercihleri kılavuzunu yayınlayarak başvuruları başladı. 7 şehirde personel alımı nasıl yapılacağı paylaşıldı. 25 kadroda alım için başvuru ekranı açıldı. Alımı yapacak şehir listesi ve kadrolarını sunduk.

Tercihlerin Alınması

Adaylar tercihlerini 21-26 Ekim 2021 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 26 Ekim 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

Alım İstanbul 5, Kocaeli 5, Tekirdağ 3, Yalova 3, Bursa 3, Balıkesir 3 ve Çanakkale 3 şehirlerine yapılacak.

kamu-personeli-alimi-cevre-sehircilik.jpg

Genel Başvuru Koşulları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır.

Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, kontenjanları, bunlar için aranan nitelikler ile başvurma genel ve özel şartlarını kapsamaktadır.

Adayların, bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 6 Eylül 2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans) girmiş ve bu sınavdan ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekmektedir.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2020-KPSS Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde, sözleşmeli pozisyonlar için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adayların verdikleri beyanlarının sorumluluğu kendilerine aittir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

25 Mühendis alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.