Konya Büyükşehir Belediyesi 19 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Geneli Başvuruları Alınacak

Konya Büyükşehir Belediyesi 19 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Geneli Başvuruları Alınacak

Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alımı yapıyor. 19 memur alımı için başvurular tüm Türkiye’den alınacaktır. 10. derece kadrosun da alım yapılacaktır. Zabıta alımı başvuruları nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve tarihleri haber detayımızda!

Konya Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 19 zabıta memuru alımı yapıyor. Adayların 2022 yılı için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular için gerekli olan şartlar nedir?

Kamu Memur Alımı Başvuru Koşulları Açıklandı!

Erkekler de en az 167 metre, kadınlar da en az 160 metre boyun da olmaları gerekiyor. Boy ve kilo tespiti başvuru sırasın da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacaktır.

30 yaşını tamamlamış olan adaylar başvuru yapacaklardır.

Erkek adayların askerliğini yapmış veya muaf olmuş olmaları gerekir.

Adayların Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler bölümlerinden birinden önlisans eğitim düzeyin de mezun olmaları gerekir.

Başvuru için B düzeyin de ehliyet istenmektedir. (Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilmesi gerekmektedir.)

Adayların akıl hastalığı veya bedensel hastalığının olmaması gerekir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nedir?

Adaylardan başvurularının olumlu değerlendirilmesi için “başvuru formu, diploma veya mezuniyet belgesi, sürücü belgesinin fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, askerliğini yaptığına dair belge/beyan, sağlık raporu ve iki adet fotoğraf” başvuru belgeleri istenmektedir.

Belediye Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Resmi Gazete üzerinden yayınlanan ilana başvurular 13 Şubat 2023 – 17 Şubat 2023 tarihleri arasın da alınacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır. Başvuru adresi: Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA.

Başvuruları olumlu değerlendirilen adaylar sözlü ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı sınava alınacak ve sınav sonucuna göre işe alımlar gerçekleşecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.