Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 76 İşçi Alımı ve Memur Alımı Kılavuzu

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 76 İşçi Alımı ve Memur Alımı Kılavuzu

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 4 Ağustos 2023 tarihinde Resmi Gazete ilanına göre 76 işçi alımı ve memur alımı yapacak. 6 branş kadro dağılımı ile birlikte diğer tüm detaylarını kılavuz ile birlikte ilanda sunduk.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 76 Kamu Personeli Alımı

Resmi Gazete 4 Ağustos 2023 ilanına göre Kıyı Emniyeti 76 işçi alımı ve memur alımı yapacağını duyurdu. İlana göre büro personeli alımı, mühendis alımı, ikinci mühendis alımı, ikinci kaptan alımı, gemici alımı ve yağcı alımı yapılacak.

Büro Personeli Alımı 2 kişi: Meslek yüksekokulu Deniz Ulaştırma İşletme Bölümü, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Denizcilik, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi, Güverte, Gemi İnşaatı, Gemi Makineleri İşletmeciliği, Marina ve Yat İşletmeciliği, Yat Kaptanlığı, Gemi Makineleri İşletme bölümlerinden birinden ön lisans düzeyinde mezun olmak.

Mühendis Alımı 2 kişi: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği, makine, gemi makineleri işletme mühendisliği, fakültelerin gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi inşaat mühendisliği, makine mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak.

İkinci Mühendis Alımı 6 kişi: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin makine, gemi makineleri işletme mühendisliği ile fakültelerin gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi inşaat mühendisliği, makine mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.

İkinci Kaptan Alımı 6 kişi: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.

Gemici Alımı 35 kişi: Lise ve dengi okul mezunu olmak. En az Usta Gemici ya da üst yeterliliğe sahip olmak. Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak. İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak.

Yağcı Alımı 25 kişi: Lise Mezunu Olmak. Yağcı ya da üst yeterliliğe sahip olmak. Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak. Yağcı veya üst yeterlilikle en az 1 yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak.

İlanlara Başvurular Türkiye İş Kurumu Üzerinden Yapılacaktır. İlanlar, Türkiye İş Kurumunun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinde yayınlanacaktır.

Başvuru Kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.