Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 5 Memur ve Zabıt Alımı İŞKUR İlanları

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 5 Memur ve Zabıt Alımı İŞKUR İlanları

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 5 memur alımı ve zabıt alımı İŞKUR ilanları yayınlanarak başvuruları kabul edilemeye başlandı. Kurum tarafından yayınlanan 3 farklı ilan ile başvuruları 4-8 Aralık 2023 tarihlerinde yapılacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Memur Alımı ve Zabıt Alımı

İŞKUR ilanları ile kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü istihdamı paylaşıldı. İlanlara göre hangi adayların nasıl başvuru yapacağı detayları kılavuz halinde erişime açıldı.

Kurum İlan Detayları

Elektrik Zabiti alımı: Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamında başvuru yapılmadığından, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in Taleplerin Kurum tarafından karşılanma esasları başlıklı 10 uncu maddesinin 7 nci fıkrası kapsamında, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmaksızın ilan yayımlanmıştır.

Mühendis Alımı: ünvanında personel alımımız ile ilgili talebimiz il düzeyinde (Çanakkale) karşılanamadığından Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in Kurumdan İşçi Talebinde Bulunma başlıklı 6 ncı maddesinin 5 inci fıkrası kapsamında, ulusal düzeyde yayımlanmıştır.

Zabıt alımı 3 kişi 00007957961 iş ilan numarası ile yapılacak. İstanbul iş ilanları.

Mühendis Alımı 1 kişi 00007957972 İŞKUR ilanları numarası ile yapılacak. Çanakkale iş ilanları.

Mekatronik mühendisi alım 1 kişi 00007959008 ilan numarası ile Çanakkale iş ilanları olarak yayınlandı.

Tüm ilanlara başvuruları 8 Aralık 2023 tarihi bitimine kadar başvuru kabul edilecek.

Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen gidilerek yapılabilecektir.

Türkiye İş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasına müteakip sözlü sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacaktır.

a-) Adaylar için sınav konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.

• Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)

• Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)

• Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)

• Mesleki bilgi ve Yeterliliğin ölçülmesine ilişkin konular (40 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır. Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir.

Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. KPSS'den muaf öncelikli adayların ve KPSS şartı aranmayan adayların sınavda başarılı sayılması için sözlü sınavda kurul üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Bu adaylar için sözlü sınav (mülakat) sonucu atanmaya esas başarı puanını oluşturur. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri Kuruluşumuz internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.