KGM Atamalar 15 Şehir Dahilinde 102 Personel Alımı Yapacak

KGM Atamalar 15 Şehir Dahilinde 102 Personel Alımı Yapacak

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM)Türkiye genelinde 102 personel alımı yapacak. KGM kadrosuna alınacak personeller 15 şehir dahlinde görevlendirilecekler.

12 farklı branşa dağılan personel alım listesi, Karayolları genel Müdürlüğü tarafından sunuldu. Resmi Gazete’de ve aynı zamanda resmi kuruluşların internet sitelerinde ilgili haber yayınlandı. Özellikle KPSS sınavına girmiş olan ve iş arayan vatandaşların merak ile beklediği 2023 KGM personel alım süreci başladı. Kurumda çalışmak için hangi şartların sağlanması gerekmektedir? İstenen en az KPSS puanı nedir? KPSS sınav sonuçlarında hangi yıl ve hangi puan türüne bakılacak? Hangi unvanlarda personel alımı gerçekleşecek? Atamalar hangi iller için geçerli? Aklınızdaki soruların cevabını, Kamu Personeli Alım Ekibimizin sizler için gerekli araştırmaları yaparak derlemiş olduğu bu haberimizde bulabileceksiniz.

KGM Atamaları hangi İlleri Kapsıyor?

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak personel alımı sonucunda işe başlayacaklar 15 farklı şehre yerleştirileceklerdir. İşte kadro dağılımının yapılacağı o şehirler listesi.

Elazığ, Erzurum, Bursa, Kastamonu, Sivas, Kars, Ankara, Trabzon, Diyarbakır, Van, Konya, Mersin, Kayseri, samsun ve Antalya şehirlerine personel yerleştirilme işlemlerinin yapılacağı bildirilmiştir. Müdürlük tarafından yayına verilen ilanda diğer önemli hususlara da yer verilmiştir. Unvan dağılımının nasıl olacağı hakkında bilgiyi sunarak haberimize devam ediyoruz.

102 Personelden Oluşan Kadroda Unvan Dağılımı

Hangi unvanlardan personel alımı gerçekleşeceğini, KGM tarafından bildirilen kadro sayıları ile birlikte sizlere iletiyoruz. İşte meslekler ve personel sayıları.

14 İnşaat Mühendisi, 5 Makine Mühendisi, 1 Elektrik – Elektronik Mühendisi, 3 Jeofizik Mühendisi olmak üzere toplamda 23 mühendis alımı gerçekleşecektir.

4 İnşaat teknikeri, 3 Elektronik Teknikeri, 8 Ulaştırma Teknikeri ve 2 Beton Teknikeri ile birlikte toplam 17 tekniker KGM kadrosuna dahil edilecektir.

3 Mimar, 2 Şehir Plancısı, 6 Avukat ve 51 büro personeli ile birlikte totalde 102 kişi KGM çatısı altında işe başlayacaktır.

KGM Personel Alım Şartları

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımında, Müdürlük tarafından istenen bazı koşullar vardır. Bildirilen şartları sağlayan adaylar iş başvurusunda bulunabilmekte olup, başvuruları değerlendirme altına alınacaktır. İşte KGM şartları:

Tüm adaylardan KPSS şartı istenmektedir. Kamu personeli Seçme Sınavının 2022 yılında düzenlenen sınav sonucu ve ilgili sınav sonucunun sadece B grubu üzerinden puanı işe alımda değerlendirmeye alınacaktır. Ayrıca açıklanan kadro içerisinde yer alan tüm unvanlardan beklenen en az KPSS puanı 70 olarak iletilmiştir.

Tekniker adaylarından önlisans mezuniyet, diğer tüm unvanlara başvuru için lisans mezuniyet şartı vardır.

Ulaştırma Teknikeri pozisyonuna başvuru B sınıfı sürücü belgesine sahip olma gereksinimi vardır.

Büro personellerinin tahsil sürecince bilgisayar dersi almış olmaları ve bunu transkript içeriğinde gösterebilmeleri gerekmektedir. Bilgisayar dersi almamış ancak Bilgisayar Sertifikası almış olan adayların da müracaatları kabul edilecektir.

Avukat adaylarının Avukatlık Ruhsatına sahip olmaları şartı vardır.

Büro personelleri haricinde işe alınacak olan tüm unvanlar için geçerli olmak üzere: arazide çalışma ve çalışma süreci dahilinde seyahate katılma gereksinimlerini karşılayabilmeleri istenmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü Başvuru Süreci

Yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikle istenen şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Şartları sağlayan vatandaşlar, müracaatlarının geçerli olabilmesi için; planlanan ve duyurulan başvuru süreci aralığında başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olmalıdır.
14 Mart 2023 tarihi (Salı günü) ilanın yayına alınması ile birlikte başvurular kabul edilmeye başlamıştır. Başvuru sürecinin 15 gün olacağı bildirilmiş ve son başvuru günü 28 Mart 2023 olarak belirlenmiştir. 28/03/2023 günü saat 23:59’a kadar adaylardan gelecek başvurular kabul edilecektir.
Başvuru şekli hakkındaki açıklama ise sadece isealimkariyerkapısı içeriğinde yer alan ‘Kariyer Kapısı’ üzerinden gerçekleşmektedir. Harici başvurular kabul edilmemektedir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.