Karayolları 5 Düz İşçi Alımı (Maaş 4900 TL)

Karayolları 5 Düz İşçi Alımı (Maaş 4900 TL)

Karayolları Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınladığı ilanda 13. Bölge Müdürlüğüne 5 düz işçi alımı yapacağını ilan etti. KPSS şartı aranmayan ilanda alınacaklara maaş olarak 4900 TL ödeme yapılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü Daimi İşçi Alımı İlanı

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü 5 kişi düz işçi alımı için kılavuz yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre alımı yapılacaklara 4900 TL maaş ödemesi yapılacak. Alımı yapılacak kişiler Muğla ve Antalya şehirlerine yerleştirme yapılacak.

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğüne bağlı işyerlerine olmayan sürekli iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere daimi toplam 5 işçi alımı alınacaktır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek.

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18-35 yaş aralığında olmak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, (TCK 53/a Maddesi)
Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.
Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir. (Sınavda başarılı olup atananlar Düz işçi unvanlı işçi pozisyonunda çalıştırılacaktır.)

Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ihtiyaç duyulan unvana uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.
Adaylar Başvurularını 15 Haziran 2021 ile 19 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacak.

Eski hükümlü-TMY statüsünde olanların başvurusu alınacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.