Kamu’ya  mühendis ve mimar alımı yapılıyor

Kamu’ya mühendis ve mimar alımı yapılıyor

Kamu’da Mühendis ve mimar alımı ilanları bekleyenler işte o ilan yayınlandı. Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere KPSS 70 puanla mühendis ve mimar alım ilanı yayınlandı. İstenen özel ve genel nitelikleri sizler için derledik.

Kamu kurumunda mühendis ve mimar olarak çalışmak isteyenler için yeni ilan yayınlandı. Adayların Anyalya Akseki Belediyesinden 2 mühendis ilanına başvurabilmesi için İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olması, YDS den İngilizce dili ile ilgili D düzeyinde puan almış olması, Bilgisayar işletmenliği sertifikasının olması ve bilgisayar dersi gördüğüne dair belgesinin olması, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması ve son olarak KPSS puanının en az 70 olması şartları aranmaktadır.

mimar-alimi.jpg

2 kadroluk Mimar alımı için başvuracak adayların ise Mimarlık bölümünden mezun olması, YDS den İngilizce dili ile ilgili D düzeyinde puan almış olması, Bilgisayar işletmenliği sertifikasının olması ve bilgisayar dersi gördüğüne dair belgesinin olması, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması ve son olarak KPSS puanının en az 70 olması şartları aranmaktadır. Her iki unvan için de bay ve bayan tüm adaylar başvurabilmektedir.

Adaylardan istenen genel şartlar ise unvanın memur olması nedeniyle; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerliğini yapmış olması, herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde bir ceza almamış olması nitelikleri aranmaktadır. Bu ilan için Türkiye genelinden başvuru kabul edilecektir.

muhendis-alimi.jpg

Başvuru Şekli ve Tarihi:

Akseki Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 2 kadroluk mühendis ve 2 kadroluk mimar alımı ilanı için yukarıda belirtilen nitelikleri taşıyan her aday belediyenin resmi internet adresindeki başvuru formunu doldurması, kimlik fotokopisi, diploma veya mezuniyet belgesi, KPSS çıktısı, askerlik durum belgesi, görevini devamlı yapmasına engel olmayan sağlık durumu beyanı, 2 adet biyometrik fotoğraf, sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, bilgisayar işletmenliği sertifikası veya bilgisayar dersi aldığına dair transkript, hangi kadro için başvuruyu bildirir dilekçe ve YDS sonuç belgesi ile birlikte 15 Nisan 2021 tarihi ile 22 Nisan 2021 tarihleri arasında Akseki belediyesine şahsen, posta veya e-posta yoluyla müracaatta bulunmaları gereklidir.

26/04/2021 tarihinde ise sınava girmeye hak kazanan adayların listesi belediyenin internet sitesi ve ilan panosundan yayınlanacaktır. Mülakat tarihi ise 03/05/2021 günü saat 09.00 da belediye hizmet binasında yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.