Kamu Zabıta Memuru Alımı B Ehliyetli 11-15 Ekim Başvuruları

Kamu Zabıta Memuru Alımı B Ehliyetli 11-15 Ekim Başvuruları

Kamu kurumu zabıta memuru alımı başvuruları 11-15 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacak. Son başvuru tarihleri ve başvuru şartları açıklandı. İlana göre adayların B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.

Kamu Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Duyurusu

İstanbul Beylikdüzü Belediyesi bünyesinde istihdam etmek üzere ilk defa atanma yoluyla KPSS şartı ile zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. İlana göre 15 Ekim 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır.

Başvuru Yapacaklarda Aranan Nitelikler

Adayların Türkiye vatandaşı olup kamu haklarından mahrum bulunmamaları gerekmektedir, adayların görevini yapmasına engel bir durum bulunmaması ve bununla beraber Türk ceza kanununun 53. Maddesinde belirtilen suçları işlememiş olmaları gerekmektedir.

Adayların görevini yapmasına devamlı engel bir durumu bulunmamaları gerekmektedir. Bu belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Zabıta Alımı Özel Şartları

KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerle çıkartılmamış olmak, erkek adayların en az 1.67 olması kadın adayların ise en az 1. 60 boyunda olmaları gerekmektedir. Bu özel şartları taşıyan adaylar başvurularını yapabilirler.

Başvuru Esnasında Verilecek Belgeler

Başvuru yapacak adayların nüfus cüzdanı, mezuniyet belgesi, yabancı okul mezunu için denklik belgesi, KPSS sonuç belgesi, askerlik durum belgesi, sağlık belgesi görevini yapmasına engel bir durumu bulunmadığına dair belge son olarak adaylarda 3 adet vesikalık fotoğraf sürücü belgesi belgelerine sahip adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular 11 Ekim 2021 tarihinde başlamış olup 15 Ekim 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular Büyükşehir Mahallesi Enver Adakan Caddesi No: 2 Beylikdüzü-İSTANBUL adresine şahsen gidilip yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum