Kamu Yeni Güvenlik, Sekreter ve büro personeli alımı başvurusu başladı

Kamu Yeni Güvenlik, Sekreter ve büro personeli alımı başvurusu başladı

Kamu yeni iş ilanları yayınlayarak güvenlik görevlisi, sekreter, büro personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık ilanları 45 kadro yayınlandı. Alım başvuruları başlamış ve 4 Haziran tarihine kadar yapılacak.

Bakanlık ilanları yayınlanarak 45 kişi kamu alımı yapacağını açıklamıştı. Yeni iş ilanları ile güvenlik görevlisi, sekreter ve büro personeli alımı başvuruları başlamıştır. Adaylar başvurularını 4 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar yapabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapıyor.

Şoför, güvenlik görevlisi, mihmandar, temizlikçi, evrak personeli, harita teknisyeni, bilgisayar teknisyeni, elektrik teknisyeni, sekreter, büro görevlisi memur, arşiv uzmanı, harita mühendisi, tanıtım uzmanı, idari uzman, mali hizmetler uzmanı, peyzaj mimarı, inşaat mühendisi, mimar, avukat, iç denetçi unvanlarında alım yapılacak.

Adaylarda Aranan Ortak Şartlar

Unvanlara göre öğrenim durumu şartları değişmektedir. Kılavuz içerisinde her unvanın karşılığında bulunan öğrenim durumuna sahip olması gerekmektedir.

Arazi, şantiye koşullarında çalışmaya mani durumlarının bulunmaması ve başvurunun son günü itibariyle 36 yaşından gün alınmamış olması gerekiyor.

Kamu personeli seçme sınavı 2019 ve 2020 yılı KPSS sınavlarından mezuniyetlerine göre en az 70 puan almış olması şartları bulunmaktadır.

Bakanlık alımına başvuru yapacak kişiler 4 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar elektronik olarak yapılacaktır. Başka yöntemlerle başvuruya izin verilmemektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.