Kamu Üniversite Sınavsız Memur ve Devlet Personel Alımı

Kamu Üniversite Sınavsız Memur ve Devlet Personel Alımı

Kamu Üniversite sınavsız memur alımı ve devlet personel alımı yapıyor. Üniversite personel alımı başvuru şartları neler? 4 branş dağılımında ünvanlar hangileri? Başvuru tarihi ve hangi şehir alacağı detaylandırdık.

Kamu Üniversite sınavsız memur alımı ve devlet personel alımı iş ilanları yayınlandı. İlana göre 4 branşta alım yapılacak. Adaylar nasıl belirlendiği ise, başvuru yapanlar arasından KPSS en yüksek puanı olan atanacak.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adayların başvuru formu ve ilanda başvuracakları pozisyon için istenilen belgeleri eksiksiz şekilde 7 Ocak 2021 ile 21 Ocak 2021 tarihleri arasında Batman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Büro personeli alımı; Yükseköğretim Kurumlarının adalet ön lisans programından veya adalet meslek yüksekokulundan mezun olmak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P93) en az 70 puan almış olmak. Başvuru bitim tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Programcı alımı; Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak. Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) seviyesinde veya eşdeğerliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) kabul edilen sınavlardan bu seviye muadili puan almış olmaları zorunlu olup yabancı dil puanların geçerlilik süresi sonuç açıklama tarihinden itibaren beş yıldır.

Mühendis alımı; Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak.

Avukat alımı; Hukuk Fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş, yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatına sahip olmak. 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum