Kamu Personel Alımı! Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nden 15 Meslek 198 Personel Alımı

Kamu Personel Alımı! Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nden 15 Meslek 198 Personel Alımı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, iş arayanlar için güzel bir haber niteliği taşıyan personel alım ilanını yayınladı. 15 meslek dahilinde 196 personel alımını KPSS taban puanı belirtmeksizin gerçekleştireceğini bildirdi. 15 meslek neler? Haberimizde.

KPSS taban puan, başvuran adaylara göre belirlenecek. En yüksek KPSS puanına sahip adaydan başlanarak liste oluşturulacak. Kadro bu şekilde tamamlanacak. Fırsatı değerlendirmek isteyen adaylar başvurularını göndermeye başladı. Yayın tarihinden itibaren 15 gün sürecek olan başvuru süreci devam ediyor.

Kamu Personel Alımı Hangi Meslek Dallarından Gerçekleşecek?

İş arayanların en çok merak ettikleri sorulardan biri hangi meslek dallarının Fırat Üniversitesi kadrosuna dahil olacağı oldu. İşte o meslekler.

Üniversite destek Personelleri grubuna ait olmak üzere; Temizlik hizmetleri ile hasta bakım ve temizliği dahilindeki boş kadrolara personel alımı gerçekleşecek. Şoför ve aşçı alımı olacak. Teknikerlik bölümleri ise; giyim, inşaat, otomotiv, elektrik, elektronik, makine, bilgisayar, mekatronik ve biyomedikal olarak bildirilmiştir. Hemşire ve sağlık teknikerleri ise sağlık kadrosuna dahil edilecek olan meslekler arasında yer alıyor.

Personel Alımı Başvurusu için Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrumiyete sebep olacak bir durumda bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlik durumlarının muaf/yapıldı ya da tecilli olması gerekmektedir.

Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı mecburi hizmet şartının olmaması istenmektedir.

2022 yılında düzenlenmiş olan KPSS sınavına girmiş olmak. ( Puan önem taşımıyor, KPSS sınavına katılım sağlamış adaylar başvuruda bulunabilmektedir.)

İşe alınacak olan personellere hemen işbaşı verileceği için işe başlamasında herhangi bir engelin bulunmaması istenmektedir.

SGK’dan emekli maaşı almıyor olmak da istenen şartlar arasında yer almaktadır.

Fırat Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvurular online olarak elektronik ortamda gerçekleşmektedir. Fırat Üniversitesi internet sitesine üyelik istenmektedir. Üyelik işlemini tamamlayan adaylar ‘Personel İlan’ bölümünden tercih ettikleri pozisyona başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Adayların sadece bir bölüm tercih edebilecekleri ve bir bölüm üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilecekleri bildirilmiştir.

2022 yılında düzenlenen KPSS sınavına göre; lise mezunları için P94, önlisans mezunları için P93 ve lisans mezunları için P3 puan türüne bakılarak değerlendirme yapılacağı iletilen bilgiler arasındadır.
Alınacak olan personel sayısının (198) 3 (üç) katı kadar (594) yedek aday belirleneceği iletilmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.