Kamu Önlisans Mezunu İtfaiye Eri Alımı Duyurusu

Kamu Önlisans Mezunu İtfaiye Eri Alımı Duyurusu

Kamu kurumu önlisans mezunu KPSS 60 puanla itfaiye eri alımı başvurusu alınacak. Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Çorum Bayat Belediyesi personel alımı yapıyor. Kimler başvuru yapabilecek.

Kamu’ya önlisans mezunu KPSS 60 puanla itfaiye eri alımı yapılıyor. Türkiye genelinden başvuru kabul edecektir.

Yayımlanan ilana göre Çorum bayat belediyesi KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile 3 itfaiye eri alımı yapıyor.

İtfaiye Alımı özel Şartları: Başvuruda bulunacak kişinin 2020 yılına ait olan KPSS (Kamu personeli Seçme) sınavından asgari olarak en az 60 puan almış olma, daha önce herhangi bir kamu kurumundan veya kuruluştan ahlaki nedenlerden dolayı işte çıkarılmamış olma şartı aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar için bu ilan geçerli sayılacaktır. Başvuru yapacak kişiler aranan şartlar olarak kamusal haklardan mahrum olmama, Türk ceza kanununda belirtilen suçlardan yargılanmamış olma, adaylar için erkek kişilerin askerlik ile ilgisinin bulunmamaları şartları aranmaktadır. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunan adaylar ilana başvurularını gerçekleştiremeyecektir. 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Başvuru Gereken Belgeler

Nüfus cüdanı kartı veya fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, erkek adayların askerliğini yapmış olmasına dair beyanı, adayların görevini yapmış olmasına engel bir durumu olmadığına dair belge, denklik belgesi, son altı ay üzerinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği istenmektedir.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 23 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak 27 Ağustos 2021 tarihinde bitmiş olacaktır. Bayat Belediye Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğüne şahsen başvuru yapabilecekler. Eksik belge be belgelerle yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum