Kamu Belediye Tahsildar ve VHKİ Memur Alımı

Kamu Belediye Tahsildar ve VHKİ Memur Alımı

Kamu Kurum ve Kuruluşları ilanları devam ediyor. Belediye tarafından tahsildar ve veri hazırlama ve kontrol işletmeni memur alımı için ilana çıktı. En az lise mezunu adaylar alıma nasıl başvuru yapabileceği detayları haberimizde…

Kamu personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan ilana göre Belediye tahsildar ve veri hazırlama kontrol işletmeni memur alımı yapıyor. Kılıçaslan Belediyesi en az lise mezunu adaylar arasından bu alımı Türkiye geneli başvuru ile yapacak.

Bilgisayar İşletmeni Alımı Başvuru Şartları;

Her hangi bir Ortaöğretim Kurumundan (Lise ve Dengi okul ) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Tahsildar Alımı Müracaat Koşulları;

Önlisans düzeyinde eğitim veren programların birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

Ortak Başvuru Koşulları;

İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.

Bilgisayar İşletmeni Kadrosu için, MEB onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okuldan Bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.

Afyonkarahisar iş ilanları olarak sunulmştur. Tahsildar için KPSS 65 ve Bilgisayar işletmeni için KPSS 60 puan şartı bulunuyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum