Kadrolu 8 Zabıta Memuru Alımı 8-12 Ağustos Başvuruları Alınacak

Kadrolu 8 Zabıta Memuru Alımı 8-12 Ağustos Başvuruları Alınacak

Belediye Başkanlığı bünyesine 8 kadrolu zabıta memuru alımı yapmak için ilan yayımladı. İlana göre KPSS puanı esas alınarak boş kadrolara istenilen şartları taşıyan zabıta memuru alınacak. Başvurular 8-12 Ağustos tarihlerinde alınacak.

Yeni Belediye Başkanlığı tarafından kadrolu olacak şeklide 8 zabıta memuru alımı yapılacak. İlanda belirtilen detaylara göre istihdam edilmek üzere alımı gerçekleştirilecek zabıta memurları için bazı şartları taşımak gerekiyor.

Zabıta Memuru Alımı Genel ve Özel Şartları

Tüm adayların en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum durumda bulunmamak. Başvuruda bulunan erkek adayların askerlik durumu itibariyle, hizmetlerini yapmış, tecil ettirmiş ya da muaf olmak.

Daha önce çalışılmış kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki sebeplerden dolayı işten çıkarılmamış olmak. Başvuru yapan adayların sabıka kayıtlarının bulunmaması yani adli sicil kayıtlarının temiz olması gerekiyor. Adayların kadın erkek fark etmeksizin çalışmaya engel sağlık problemi olmaması. 2020 KPSS’de P3 puan grubundan en az 70 ve üzeri sonuç elde etmiş olmak.

B sınıfı ehliyet sahibi olmak. Başvuru yapan erkek adayların 1.67 metre, kadın adayların 1.60 metre ve üzerinde olmaları gerekiyor. Ayrıca kilo boyun 1 metreden fazla olan kısmında (+,-) 10 kilo’dan fazla fark olmaması gerekiyor. Üniversitelerin İnşaat, Mimarlık, Veterinerlik, İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekiyor.

Memur Alımı İçin Müracaat Esnasında İstenilen Belgeler

İlan başvuru formu, Başvurulacak kadro için dilekçe, Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi, Diploma ya da Mezuniyet belgesi onaylı sureti, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesi, Askerlik durum belgesi, Çalışmaya engel sağlık sorunu olmadığını gösteren rapor, Sürücü belgesi aslı ya da fotokopisi (onaylı), 3 adet vesikalık fotoğraf (1 tanesi forma yapıştırılmış).

Kadrolu Zabıta Alımı Başvuru Süreci ve Tarihleri

Adayların, 8 Ağustos 2022’den 12 Ağustos 2022 tarihine kadar mesai saati geçmeden başvuruları Gaziantep Nizip Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen giderek yapabilecekler.

Belediye başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.