İtfaiye Eri Olmak İsteyenlere Müjde! 100 Memur Alımı KPSS Puanı 60 Seviyesine İndi

İtfaiye Eri Olmak İsteyenlere Müjde! 100 Memur Alımı KPSS Puanı 60 Seviyesine İndi

İtfaiye eri olmak isteyen vatandaşları sevindirecek bir haber geldi. Memur alımı kapsamında 100 itfaiye eri alınacak olmasının yanı sıra memur alımlarında KPSS 60 puanına düşürüldü.

İtfaiye Eri Alımı İlanları

İşe alınacak olan itfaiye eri sayısının yüksekliği müjdeli bir haber, ancak ardından gelen KPSS puanının 60 seviyesine indirilmesi haberi çok daha sürpriz bir haber! Birkaç aydır çeşitli illerden itfaiye eri alım haberleri gelmekte. Bu memur alımları şartlarını incelediğimizde genellikle KPSS şartının 80 ve 70 puan aralığında seyrettiğini görmekteydik. Son gelen bildirim ile istenen en az KPSS puanı 60 sayısını gördü. Kamu Personeli Seçme Sınav sonucu yetmediği için memuriyet fırsatını kaçıranlar bu ilan ile yeni bir fırsat yakalayabilecek.

Memur Alımı 10’uncu Kadro Derecesinden Gerçekleşecek

Genel İdari Hizmetler Sınıfı memur alımları derecesinin yüksekliği, maaş belirlemede de oldukça önemli bir faktör. İşbaşı yapacak olan personellerin 10’uncu derecen işe başlaması sonucunda başlangıç maaşları minimum 12.353 TL olacaktır. Mersin Büyükşehir Belediyesi kadrosunda çalıştırılmak üzere işbaşı verilecek olan vatandaşlar, memuriyet hayatına ilk defa atanacak olan kişiler arasından seçilecektir. İŞKUR internet sitesinde yer alan ilan eşliğinde memur alımına ait önemli bilgiler öğrenildi. Sizler için araştırıp, derleyerek sunumunu gerçekleştirdiğimiz kritik detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. Belediye tarafından belirlenen şartları sağlamanız durumunda ilana hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyeci Alımı Şartları

Belediyenin yayınladığı memur alımı ilanında adaylardan beklentileri şu liste dahilinde bildirilmiştir.

Herhangi bir önlisans programından mezun olan vatandaşlar bu ilana müracaat edebilme hakkına sahiptir. Özellikle istenen ya da kabul edilmeyen bölümler yoktur.

En az B sınıfı araç ehliyetine sahip olunması şartı aranmaktadır.

KPSS puanı konusunda istenen şart en az 60 puan seviyesindedir. Sadece 2022 yılında düzenlenmiş olan sınav ve bu sınavın P93 puan türü dikkate alınacaktır.

Hem erkek hem de kadın adaylar, bildirilen şartları sağlaması durumunda bu ilana müracaat edebilme hakkına sahiptir.

Boy şartlarında da bir esneklik görmekteyiz. Erkeklerden beklenen en az boy uzunluğu 1.67 metre, kadınlarda ise 1.60 metredir.

24/04/2023 günü üzerinden yapılacak hesaplama sonucunda adayların 31 yaşına girmemiş olmaları gerekmektedir.

Memur ilanına başvurunun yapılacak olması sebebiyle Devlet memurları Kanunu içerisinde yer alan ilgili hükümlerin karşılanması genel şartlar arasında yer almaktadır.

itfaiye-eri-olmak-isteyenlere-mujde-100-memur-alimi-kpss-60.jpg

İlan ilginizi çektiyse, istenen şartları sağlıyorsanız başvuru sürecinizin uzun bir süre olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Başvurular henüz alınmıyor. İlk müracaat günü 27 Mart 2023 olup, son müracaat günü 31 Mart 2023 günü olarak bildirilmiştir. Bildirilen bu 5 günlük süreç içerisinde Mersin Belediyesine bizzat giderek müracaat edilmesi gerekmektedir. Belediyede adayların boy ve kilo ölçümleri gerçekleştirilecektir. Belediyenin açık adres bilgisi ilanda şu şekilde iletilmiştir. ‘Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi, Aşık Veysel Bulvarı, No: 3 Toroslar / Mersin’dir. Müracaatlar sadece mesai saatleri (08.00-12.00 ile 13.00-17.00) aralığında olacak şekilde kabul edilecektir.

İtfaiye eri alımı

Mersin iş ilanları

Belediye İş İlanları

Kamu ilan

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.