İtfaiye Eri Alımı 2021! Kahramanmaraş Belediye Memur Alımları

İtfaiye Eri Alımı 2021! Kahramanmaraş Belediye Memur Alımları

İtfaiye eri alımı 2021 alımları açık kadrolar için çeşitli illerde aralıklı olarak gündeme geliyor. Kahramanmaraş Belediyesi itfaiye alımı kadın ve erkek adaylar arasından gerçekleşecek…

İtfaiye eri alımı Kahramanmaraş Belediyesi’nde açık kadroların tamamlanması şeklinde gerçekleştirilecek. Kadın ve erkek adaylardan başvuru esnasında KPSS koşullarını ve tüm kılavuz ayrıntılarına özen göstermesi bekleniyor.

İtfaiye Eri Alımı Başvuru Genel Şartları

Kahramanmaraş Belediyesi itfaiye alımı başvuru genel şartlarında genel ve özel koşullara tam uygunluk bekleniyor. TC. Vatandaşlık kimliği istenen adaylarda erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması gerekiyor. Ayrıca fiziksel ve zihinsel açıdan görevi yerine getirmeye engel bir durumun da olmaması ön koşullar arasında…

• Herhangi bir nedenle, yüz kızartıcı suç vs. dolayısıyla kamu haklarından mahrum olmamak.

• Devletin temel faaliyetlerini sekteye uğratan suçlamalardan dolayı hüküm giymemiş olmak, anayasal düzenle alakalı hüküm giymemiş olmak.

• İtfaiye alım kılavuzunun bütünündeki koşulların hepsini dikkate alarak doğru başvuru kanallarını kullanmak gerekmektedir.

İtfaiye Memur Alımı Özel Koşullar Neler?

İtfaiye memur alımı özel koşullar, KPSS puanı minimum 60 sınırı ve fiziksel konuları içermektedir. Kadınlarda en az 160 cm ve erkeklerde de 167 cm boy sınırını geçmiş olmak gerekir. Başvuru yapan adayların aynı gün itibariyle 30 yaşından gün almaması gerekmektedir.

İtfaiyecilik mesleğinin gereksinimlerini yerine getirirken yükseklik ve kapalı alan fobilerinin bulunmaması şartı aranır. Ayrıca itfaiye teşkilatından beklenen diğer kurumsal koşulları da yerine getirmek gerekmektedir. Kurum bünyesinde görev alacak memur adaylarının C sınıfı sürücü belgesinin olması diğer koşullardandır.

Başvuru formu olmadan itfaiye başvuruları tamamlanamamaktadır. Öncelikle adayların kahramanmaras.bel.tr adresindeki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekir. Diploma ve fotoğraf, sonuç belgeleri, kimlik belgesi ve diğer belgelerle işlemleri tamamlaması istenmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum