İstanbul Belediye iş ilanı ile en az lise mezun 30 memur alınıyor

İstanbul Belediye iş ilanı ile en az lise mezun 30 memur alınıyor

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi bugün yayınladığı belediye iş ilanı ile bünyesine 30 kadrolu devlet memuru alımı için başvuru şartlarını duyurdu. Belediye memur alımları ne zaman? Belediye personel alımına başvurular nasıl yapılacak?

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi bugün bünyesine en az lise mezun kadrolu 30 kişilik bir memur alımı için ilan yayınladı. Gaziosmanpaşa Belediyesi bu ilanla 30 Zabıt Memuru alarak personel sayısını takviye edecek.

Belediye iş ilanı memur alımında 30 personelin mezuniyetler bazında alım şartları;

10 Zabıta memuru alımında alınacak personellerin lise mezunu olması, en az B sınıfı ehliyeti olması, kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek, adayların KPSS P94 puanı en az 70 olması özel şartları bulunmakta.

30 kişi memur alımının 10 kişilik kısmında alınacak personellerin Mahalli İdareler, Mahalli İdareler Zabıta, Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Adalet Ön Lisans mezunu olması, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları, KPSS P93 puanı 70 ve üzerinde olması,

Diğer 10 kişilik Zabıta memur alımını ise Belediye lisans Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi mezunları arasından seçecek aranan diğer şart en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması, KPSS P3 puanı 70 veya üzerinde olması şartı bulunmaktadır.

İstanbul iş ilanları memur alımına başlıca genel şartlar

Adayların Türk Vatandaşı olması,

Adayların kamu haklarından mahrum olmaması,

Erkekler için askerlik ile ilişiği bulunmaması,

Mesleğini yapmaya engel olacak akıl rahatsızlığı ve bedensel engeli olmaması,

Adayların sınav günü itibariyle 31 yaşından gün almamış olması,

Erkek adayların boylarının en az 167 santim kadın adayların ise 160 santim olması,

Belediye personel adaylarının önceki çalıştığı iş ve işletmelerden disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle işine son verilmemiş olması, şartları bulunmaktadır.

Gaziosmanpaşa Belediyesi iş başvuruları şahsen yapılacak

GaziOsmanpaşa Belediyesi iş başvuruları belediye yazı işleri müdürlüğüne 31 Mayıs 2021 ile 04 Haziran 2021 tarihleri arasında bizzat yapılacak.

İstanbul iş ilanı belediye memur alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.