İŞKUR MEK 420 Memur Alımı Online Başvuru

İŞKUR MEK 420 Memur Alımı Online Başvuru

İŞKUR MEK 420 memur alımı online başvuru 13 ilanda yayınlandı. İl ve ilçelere farklı memur ve personel alımı yapıyor. Son başvuru tarihi açıklandı. Mesleki Eğitim Kursları personel alımı başvuru şartları neler? Başvuru ekranı açıldı.

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları 420 memur alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan personel alımı ilanları ile ve ilçe personel alımı yapacak.

Mesleki eğitim kursları günlük en az 5 en fazla 8 saat ve haftada 6 günü geçmemek üzere en az 30 en fazla 45 saat düzenlenmektedir.

Mesleki eğitim kursları toplam Suresi 160 fiili günü geçmemektedir. Mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyerler ile kurslara fiilen katıldıkları gün üzerinden eğitim kurslarına 84 TL Sanayi sektöründe 137 TL engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden temsili 64 TL engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden 84 lira genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası kurum tarafından karşılanmaktadır.

memur.jpg

Belirtilen bu gelir ile birlikte Mesleki ve yeterlilik kurumunun belirlemiş olduğu mesleki yeterlik belge zorunluluğu kapsamındaki mesleklerde düzenlenen kurslara katılan kişilere kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde mesleki yeterlik belgesi verilmektedir.

İlana kurumsal kaynak planlama uzmanı, kurumsal kaynak planlama uzmanı ve sistem ve ağ Uzmanı alımı ile beraber üç farklı alanda personel alımı yapılacak.

iskur-logo.jpg

MEK Personel Alımı başvuru Şekli:

Mesleki eğitim kurslarına başvuru şartlarını sağlayan tüm adayların 81 ile bulunan çalışma ve İş Kurumu İl müdürlükleri ile hizmet merkezlerinden ve İŞKUR e-şube üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

İŞKUR MEK başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.