İller Bankası Yeni 10 Memur Alımı İlanı

İller Bankası Yeni 10 Memur Alımı İlanı

İller Bankası yeni memur alımı için ilan yayınladı. Başvuru yapacaklar için tarih bilgisi sundu. Bakan tarafından alımı yapılacak kişilerde aranacak şartlar ve detayları adayların erişimine sunuldu.

İller Bankası yeni memur alımı ilanları yayınlayarak adayların erişimine sundu. Adaylarda aranan şartlar ile başvuru tarihleri paylaşıldı. Alınacak kişiye müfettiş yardımcısı ünvanı verilecek. Bu alım ile alakalı tüm sınavlar ve diğer işlemleri Ankara şehrinde yapılacak.

Başvurular Nasıl Alınacak;

Adaylar başvurularını iş talep formu’nu 17 Haziran 2021 ile 02 Temmuz 2021 tarihleri arasında bankanın internet sitesinden ilbank.gov.tr doldurma suretiyle sonuçlandıracaktır.

Başvuru Genel Şartları

İller Bankası A.Ş. İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde yer alan genel şartlara haiz olmak;

Sınavın açıldığı yılın Ocak ayı başında 35 yaşını doldurmamış bulunmak,

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, iktisat, işletme, maliye, bankacılık, kamu yönetimi, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da en az 4 yıllık lisans eğitimi verip burada sayılan okullara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanan yabancı fakülte ve yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,

Müfettişlik karakter ve vasıflarını haiz bulunmak,

Tutum ve davranışları ile Müfettişlik karakter ve vasıflarını haiz bulunmak,

Kasıtlı olmayan suçlar dışında hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile hükümlü olmamak,

Banka tarafından daha önce açılan giriş sınavlarına iki defadan fazla girmemiş olmak,

T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) neticesinde;

Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Bankacılık ve Kamu Yönetimi bölümleri ile dengi dallardan mezun olanlar için KPSSP11, KPSSP28 veya KPSSP33 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puan almış olmak ve başvuruda bulunan adaylar arasında yapılacak sıralamada en yüksek puanlı 30 aday arasında bulunmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.