İletişim Başkanlığı 27 Kamu Personel Alımı

İletişim Başkanlığı 27 Kamu Personel Alımı

İletişim Başkanlığı tarafından Resmî Gazete aracılığıyla 27 kamu personel alımı yapılacağı açıklandı. GİH sınıfından 8 ve 9'uncu derece kadrolara yapılacak olan alım ilana göre 81 şehirden başvurular sağlayan adayların müracaatta bulunabileceklerdir.

Kamu Personeli Alımı İş İlanları

İletişim Başkanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 30 kamu personel alımı yapacağı açıklamasında bulundu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu kapsamın da istihdam sağlanacaktır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak Başkanlık tarafından yayımlanmış olan ilanın detaylarını sunduk. Alımlar KPSS şartsız yapılacaktır.

Personel Alımı Başvuru Kriterleri

İlanın yayın tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan müracaatlar kabul edilecektir.

Adayların lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerden hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilgiler, işletme, iktisat, mühendislik fakülteleri, yazılım mühendisliği, iletişim fakülteleri, psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halk bilimi veya insan ve toplum bilimleri bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

Devlet Personeli Alımı İş İlanı Sınav Duyurusu

Adaylar KPSS puanı şartı olmaksızın ilana müracaatta bulunabileceklerdir. İşe alınacak olan personeller belirlenirken, kurum tarafından yapılacak olan sınav sonucuna göre belirlenecektir.

Çoktan seçmeli ve yazılı sınav ve alan bilgisi olmak üzere 3 ayrı sınav yapılacaktır. Adaylar 100 tam puan üzerinden 70 taban puan aldığında başarılı sayılacaklardır. İlan edilen kadronun 20 katı kadar aday sınava tabi tutulacaktır.

En yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama yapılarak işe alınacak olan personeller belirlenecektir. Ön eleme sınavı olan birinci çoktan seçmeli sınav Ankara ilinde gerçekleşecektir.

Memur Alımı Başvuru Şekli, Tarihi ve Yeri

İletişim Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar, 16 Ekim 2023 tarihinde başlayacak olup son başvuru tarihi ise 27 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Yukarıda verilen şartları sağlayan adaylar başvurularını Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınav Yönetim Merkezi ANKUZEF (ASYM) web sitesi (http://asym.ankara.edu.tr) adresi üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İşe alınacak olan personeller uzman yardımcısı olarak istihdam edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.