İhracat Birliği KPSS Puanlı 17 Personel Alımı Başvuruları

İhracat Birliği KPSS Puanlı 17 Personel Alımı Başvuruları

Güncel yayınlanan personel alım duyuruları ile KPSS puanlı olarak İhracat Birliği yeni personeller alınıyor. Yapılacak bu personel alımına başvuru işlemleri nasıl yapılacak? Kimler bu alıma başvuru yapabilecek? Haberimizde.

Güncel yayınlanan personel alım ilanı ile Güneydoğu Anadolu İhracat Birliği bünyesine 17 kişi alınacak. Alınacak personeller arasında sözlü yarışma sınavı düzenlenerek personeller seçilecek.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından yapılan açıklamada 15 kişi Uzman Yardımcısı, 1 kişi idari memur ve 1 kişi idari memur engelli adaylar arasından seçilecek.

Başvuru Yapacak Adaylardan KPSS 70 Puan İsteniyor

Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması,

Askerlik hizmetini bitirmiş ya da tecil ettirmiş veya muaf olması,

Adayların lisans Siyasal Bilgiler, Hukuk, İ.İ.B.F, İktisat, İşletme, İletişim Fakülteleri, İstatistik, Ekonometri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri mezunu olmaları,

Engelli personel adaylarının lisans mezunu olması,

Adayların 35 yaşını doldurmamış olması,

Uzman Yardımcısı personel alımında adayların 2020 yılı ya da 2021 yılı KPSS sınavı puanının en az 70 olması ve 2019, 2020, 2021 yılı İngilizce YDS veya E-YDS puanı en az 70 olması şartları bulunmaktadır.

Birlik Başvuruları Ne Zaman?

Birlik personel alım başvuruları şartları taşıyan adaylar arasından 25 Ekim 2021 tarihine kadar birlik genel sekreterliği evrak kayıt birimine başvuru evrakları ile birlikte şahsen ya da posta ile yapılması gerekmektedir.

Başvuru sonrasında sözlü sınava kabul edilen adayların listesi, sınav tarihi ve sınav yeri sekreterlik resmi internet adresi üzerinden duyurulacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.