İçişleri Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımı (Dernekler Denetçi)

İçişleri Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımı (Dernekler Denetçi)

İçişleri Bakanlığı 10 kamu personeli alımı için ilana çıktı. Dernekler denetçi yardımcısı alımı olarak branşta olarak yapılacak. Bakanlık memur alımı başvuruları için tarih ve şartları adayların erişimine sunuldu.

İçişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Bakanlık 10 dernekler denetçi yardımcısı alımı yapacağını ilan etti. Başvurular elektronik olarak e-devlet üzerinden başvuru kabul edilecek. İşte Bakanlık personel alımı başvuru detayları…

Başvuru Şartları:

Giriş (sözlü)sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01/01/1986 tarihinden sonra doğanlar).

Görev Yapılmasına engel bir halin olmadığına dair yazılı beyanda bulunmuş olmak.

Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla ilan edilen kadro sayısının en fazla dört katı aday arasına girmek (sıralamaya giren son aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi:

Adaylar; giriş (sözlü) sınav başvurularını e- Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapacak olup, ayrıca adaylar başvuru tarihleri arasında Bakanlık www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayımlanacak sınava ilişkin duyuru içeriğinde yer alan başvuru linki ile de başvuru yapabilmeleri için yönlendirilecektir.

Başvurular 22 Kasım 2021 tarihinde saat:9:30’da başlayıp 26 Kasım 2021 tarihinde saat:17:30’da sona erecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.