Hudut ve Sahiller balık gemi adamı ve memur alımı başvuruları nasıl

Hudut ve Sahiller balık gemi adamı ve memur alımı başvuruları nasıl

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü balık adam, gemi adamı ve memur alımı başvuruları nasıl oluyor. Hudut ve Sahiller hangi unvanlarda, kimler başvurabilir ve adaylarda aranan şartlar nelerdir?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları nasıl ve hangi şartlarda oluyor. Gemi adamı, balık adam, memur, VHKİ, tekniker, teknisyen, destek personeli, şoför, hizmetli unvanlarında alımlar yapılmaktadır. Kurum tarafından temizlikçi, boyacı, tesisatçı, mobilyacı unvanlarında da daimi işçi alımları yapılmaktadır.

THSS Genel Müdürlüğü tarafından yapılan alımlarda öncelikle adaylardan T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, kesinleşmiş hapis cezasının olmaması, kamudan mahrum olmaması, askerlikle iliği bulunmaması gibi genel şartlar istenmektedir. Bunun dışında gemi adamı için adaylardan en az ortaokul mezunu olması ve mesleğiyle ilgili en az 2 yıl tecrübesinin bulunması istenmekte olup bu unvan için KPSS istenmemektedir.

Tekniker unvanı için gemi makineleri veya mekatronik önlisans mezunu olması ve KPSS puanı en az 50 olması, teknisyen unvanı için gemi makineleri meslek lisesi mezunu olması ve KPSS puanı en az 50 olması, şoför unvanı için en az ortaokul mezunu olması ve KPSS puanı en az 50 olması gibi özel şartlar istenmektedir. Şoför unvanı için ayrıca adaylardan en az B sınıfı sürücü belgesinin olması şartı istenmektedir.

Şartları taşıyan adayların başvurularını kuruma şahsen yapmaları beklenmektedir. Tekniker ve teknisyen için kontenjanın 5 katı kadar, gemi adam için başvuranların tümü, şoför için kontenjanın 10 katı aday sınava davet edilmektedir. Tekniker ve teknisyen için sözlü, gemi adam ve şoför unvanları için uygulamalı ve sözlü sınav yapılmaktadır.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından daimi işçi alımları İŞKUR aracılığıyla duyurulmaktadır. Temizlikçi, boyacı, tesisatçı, mobilyacı unvanları için adaylardan T.C. vatandaşı olması, 18-35 yaş aralığında olması, askerlikle ilişiği olmaması, engeli bulunmaması, en az ilkokul mezunu olması ve ilanda belirtilen il veya ilçelerde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. Şartları taşıyan adaylara sözlü sınav veya kura yöntemiyle atamaları yapılmaktadır.

Tüm kamu ilanları sayfamızda yayınlanıyor olup ücretsiz cep uygulamamızı indirerek anlık haber alabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.