HMB 136 Memur ve Kamu Personeli Alımı 21 Ocak Son

HMB 136 Memur ve Kamu Personeli Alımı 21 Ocak Son

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde birçok ilde çalıştırılmak üzere 136 kamu personeli alımı yapılacağı personel alımı kılavuzu yayınlanmıştı. Personel alımı için son gün 21 Ocak 2022 tarihinde sona erecektir.

HMB yayınladığı personel alımı ilanında taşra kadrolarına alım yapacağını duyurdu. Başvuru şartları ve tarihlerini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde alınacak devlet personel alımı için açıklanan pozisyonlar avukat, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, elektrik ve elektronik teknikeri, bilgisayar teknikeri, iklimlendirme teknikeri, makine teknikeri, ısıtma ve sıhhi tesisat teknikeri, haberleşme teknikeri, inşaat teknikeri, grafiker teknikeri ve destek personeli alımı kadrolarına personel alımı yapılacak.

HMB Memur Alımı Başvuruları Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum kalmamak, herhangi bir suçtan mahkum olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmaması (tescil, muaf veya yapmış olması), 35 yaşını doldurmamış olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almaması, ÖSYM tarafından 2020’de yapılan Kamu Personeli Sınavından Lisans mezunları için P3 puan türünden 70, Ön lisans mezunları için P93 puan türünden 70, Ortaöğretim mezunları için P94 puan türünden 70 almış olmaları gerekmektedir.

HMB Kamu Personeli Alımı Başvuruları Şekli ve Tarihleri

Personel alımı için başvuruda bulunacak adaylar 10 Ocak 2022 ile 21 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurularını E-Devlet Hazine ve Maliye Bakanlığı ÇBİKO (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik olarak başvurularını yapacaklardır.

HMB Memur Alımı Sınav Şekli ve Tarihi

Adaylara uygulanacak giriş sınavı sözlü şeklinde yapılacaktır. Giriş sınavına girmeye hak kazanan adaylar 7 Şubat 2022 tarihinde Ankara’da sözlü sınava girecekler.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.