Hazine Ve Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başlıyor

Hazine Ve Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 400 memur alımı başlıyor. Bakanlığın yayımladığı ilana göre özel yarışma sınavı ile mali hizmetler uzman yardımcısı memur alımı yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından mali hizmetler uzman yardımcısı alımı yapılmak üzere özel yarışma sınavı düzenlenecek. Yapılacak sınav sonucunda 400 memur alımı olacak. Sınav Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak.

Personel Alımı Özel Yarışma Sınavı Başvuru Şartları

T.C. Vatandaşı olan adaylar başvuru yapabilecek,

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ya da bu belirtilen bölümlere denkliği yetkili makamlar tarafından kabul edilmiş yurt içi ve dışı YÖK kurumlarından mezun olmuş olmak gerekiyor,

Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olan adaylar sınava müracaat edebilecek,

ÖSYM’nin 2021 ya da 2022 yıllarında yapmış olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) KPSS-P48 puan grubunda asgari 75 ve üzerinden puan almış olmak,

Yapılacak sınavın ücreti ÖSYM internet sitesi veya mobil uygulamasında yer alan ÖDEMELER kısmı kullanılarak yapılabilecek,

Mali Hizmetler Memur Alımı Sınav Başvurusu

Yapılacak olan sınavın ön başvuruları 8 Eylül – 14 Eylül 2022 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM aracılığı ile yapılacak. Ön başvuru sonuçları ÖSYM resmi internet adresi üzerinden yayımlanacak.

Ön başvuru sonucunda sıralamaya girmiş olan adaylar nihai başvuruları 27 Eylül ile 3 Ekim 2022 tarihleri arasında ÖSYM başvuru merkezlerinden, mobil uygulamayı kullanarak veya internet sitesinden elektronik ortamda yapabilecekler.

Özel Yarışma Sınavı Yeri ve Tarihi

Yazılı sınav 13 Kasım 2022 Pazar günü ÖSYM tarafından Ankara’da yapılacak. Yapılacak olan sınav 10.15’de başlayacak ve 90 dakika sürecek.

Başvuru kılavuzu.

hazine-ve-maliye-bakanligi-400-memur-alimi-basliyor.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum