Hazine Bakanlığı 70 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvuruları Başladı

Hazine Bakanlığı 70 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvuruları Başladı

Hazine Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan kamu personeli alımı ilanının sınav başvuruları başladı. Başvurular adaylardan 7 Kasım 2022 tarihinde alınmıştı. Sınav başvuruları nasıl yapılacak? Adaylara geç başvuru şansı verilecek mi?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bünyesinden yayınlanan iş ilanının başvuru süreci tamamlandıktan sonra sınav başvuruları başladı. Personel alımı için başvurular 7 Kasım 2022 tarihin de başlamış olup 15 Kasım 2022 tarihinde son bulmuşlardı.

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra ÖSYM tarafından yapılan başvurular kontrol edildi ve İç denetçi alımı (kamu personeli alımı) için sınav başvuruları başladı. Sınav başvuruları ne zaman yapılacak? Ne zaman yapılacak? Geç başvuru şansı tanınacak mı? Detaylar haberimizde...

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre: “Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2022-İç Denetçi), 24 Aralık 2022 tarihinde uygulanacaktır.
Sınav başvuruları, 21 - 24 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.
Adaylar, başvurularını elektronik ortamda, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan saat 10.00'dan itibaren yapabilecektir.” şeklinde açıklama yapıldı.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Aday Belirleme Sınavı Nasıl Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, tarafından yapılacak olan aday belirleme sınavına İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından 24 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınav 24 Aralık 2022 tarihin de saat 10:15’te başlayacaktır. Adaylar sınava saat 10:00’dan sonra alınmayacaktır. Sınav 120 dakika sürecektir.
21 Kasım 2022- 24 Kasım 2022 tarihleri arasında başvuru yapamayan adaylar için 2 Aralık 2022 tarihinde geç başvuru alınacaktır. Belirtilen tarihler arasında sınav ücreti 400 TL’dir. Geç başvuru ücreti açıklanmamıştır.

Bakanlık Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdi?

“Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar; 45 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Mühendis kadro unvanında en az 8 yıl deneyim sahibi olmaları gerekmektedir. Adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir. Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yüz kızartıcı suçlarda ceza almamış olmaları gerekmektedir.”

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.