Havelsan Personel Alımı (Mühendis ve Uzman) Başvuru Ekranı

Havelsan Personel Alımı (Mühendis ve Uzman) Başvuru Ekranı

Havelsan personel alımı için başvuru ekranı açıldı. Özellikle mühendis alımı ve uzman alımı yapacak olan kurum hangi şartları arıyor. Kimler başvuru yapabileceği detayları haberimizde…

HAVELSAN personel alımı için resmi internet sitesi üzerinden genel başvuru şartlarını paylaştı. Mühendis alımı ve uzman alımı için şartlarını paylaştı. Farklı aday grupları için farklı işe alım kriterlerinin yer aldığı web sitesinde not ortalaması ortalama, ALES, dil sınavları gibi birçok baraj puanı ve kriter yer alıyor. Başvuru yapacak adayların başvuru öncesi HAVELSAN’ın web sitesinde yer alan ‘’Kariyer’’ sekmesinin içindeki ‘’HAVELSAN’da Çalışmak’’ başlığını dikkatle incelemesi öneriliyor.

HAVELSAN İşe Alım Kriterleri

HAVELSAN iş ilanları başvuru yapacak adayların aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurması ve bu kriterlere uygun olması beklenmektedir.

Lisans/ Lisansüstü Mezunu Adaylar İçin Kriterler

• En az 3 yıllık mesleki deneyimi olan adaylardan teknik uzmanlık sınavı istenmez, teknik mülakat puanı baz alınır.

• En az 3 yıllık mesleki deneyimi olmayan adayların mezuniyet notu, üniversiteye giriş sırası, ek puan ile hesaplanan sonuç 3,00’a eşit veya büyük ise teknik mülakat puanı esas alınır. 3.00’dan düşük ise teknik mülakat ile birlikte gerekli kriterleri sağlaması da istenir.

• Yüksek lisans mezuniyeti lisans not ortalamasına 0,2 ek puan olarak eklenir.

• İlgili KPSS puanı (Teknik bölümler için P1, İdari bölümler için P3) 75 ve üzeri ise lisans not ortalamasına 0,1 ek puan eklenir.

Doktora Mezunu Adaylar İçin Kriterler

• En az 3 yıllık benzer deneyime sahip adaylardan teknik uzmanlık sınavı istenmez, teknik mülakat puanı baz alınır.

• En az 3 yıllık benzer deneyime sahip olmayan adaylardan HAVELSAN sınavı sonucu, kriterlere uygun olarak istenir ve teknik mülakat puanı ile birlikte değerlendirmeye alınır.

Aday Mühendis/Aday Uzmanlar İçin Kriterler

• Genel not ortalaması ve üniversiteye giriş sırasıyla yapılan hesaplama sonucu 3.00 veya bu değerden yüksek ise teknik uzmanlık sınavı istenmez, teknik mülakat puanı baz alınır.

• Genel not ortalaması ve üniversiteye giriş sırasıyla yapılan hesaplama sonucu 3.00’dan düşük ise teknik uzmanlık sınav puanı istenir ve teknik mülakat puanı ile değerlendirmeye alınır.

Yabancı Dil Kriterleri

• İş tanımında gerekli değilse yabancı dil puanı istenmez.

• Lisans/yüksek lisans/doktora öğrenimlerinden en az birinde yabancı dilde eğitim aldıysa adaydan yabancı dil puanı istenmez.

HAVELSAN işe alım kriterleri ve baraj puanları ile ilgili detaylı bilgi için HAVELSAN’ın internet sitesini ziyaret edebilir, ‘’HAVELSAN’da Çalışmak’’ sekmesinde yer alan ‘’İşe Alım Kriterleri’’ bölümünden ilgili tabloya ulaşabilirsiniz.

Başvuru Adresi

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum