Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 50 Bin TL Maaşlı Sözleşmeli Personel Alımı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 50 Bin TL Maaşlı Sözleşmeli Personel Alımı

Resmi Gazete ilanına göre Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor. Üniversite istihdamı olarak ilana çıkılmış başvuruları elektronik olarak yapılacak. Ortalama 50 bin TL maaş ödemesi yapılacak.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ortalama 50 bin TL maaşlı sözleşmeli personel alımı ilanına çıktı. Kamu kurumu ilanına başvuruları elektronik ortamda yapılacak.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6’ncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8’inci maddesi uyarınca, yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 2 (iki) adet Sözleşmeli Bilişim Uzmanı alınacaktır.

2022 KPSS (B) grubu KPSS (P3) puanının % 70’i (yetmiş) ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın % 30’unun (otuz) toplamı esasalınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday, Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilecek olan yazılı, sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır.

Sıralamada son sıradaki adayla eşit puana sahip adayların tamamı sınava çağrılacaktır. KPSS 2022 (P3) puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS (P3) puanı 70 (yetmiş), geçerlilik süresi dolmuş, yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

Yapılacak yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda iş tanım kontenjanına göre sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecektir.

Başvurular; ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren elektronik ortamda, üniversitemiz web sayfasında (www.hmku.edu.tr / www.mku.edu.tr) ilan edilecek link üzerinden e-Devlet şifresi kullanılarak 15 gün içerisinde yapılacaktır. Posta veya şahsen başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru sonuçları başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde kurumun resmi web adresimizde ilan edilecektir.

Kaynak:Kamu Personel Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.