Hakkari Belediyesi Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı 6-9 Eylül

Hakkari Belediyesi Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı 6-9 Eylül

Hakkari Belediye Başkanlığı memur alımı ve zabıta memuru alımı ilanı yayınladı. Düz Memur alımı başvuru şartları ile zabıta alımı başvuru şartları arasında farklar bulunuyor. Adaylar başvurularını nasıl yapacak?

Hakkari Belediye Başkanlığı Düz Memur Alımı ve Zabıta Memuru Alımı Duyurusu

Düz memur alımı ile birlikte zabıta alımı yapılacağı açıklandı. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü üzerinden ilan adayların erişimine açıldı. Her iki branş için farklı başvuru şartları bulunuyor. Türkiye genelinden başvuru kabul edilecektir. En az KPSS 60 puanla 5 memur ve 5 zabıta olmak üzere 10 kişi istihdam edilecek.

Genel Ortak Başvuru Şartları

Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanların başvurusu kabul edilecek. Kamu haklarını kullanmasına engel durumu olmaması istenmektedir. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekmektedir.

Yapacağı göreve engel bedensel ve zihinsel engeli bulunmaması gerekiyor. Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe doldurması gerekiyor. Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır. Zabıta alımı için 30 yaşını doldurmayanların başvurusu alınacak.

Belediye tarafından tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmaması için uygulama yapılacaktır. B sınıfı sürücü belgesi istenmektedir.

Başvuruları Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılacak

Başvurular 6 Eylül 2021 ile 09 Eylül 2021 tarihleri arasında (mesai saatleri arasında) Bulak Mahallesi Bulvar caddesi No: 8 Merkez/HAKKARİ binası içinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne müracaatlarını yapabileceklerdir. Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Bulak Mahallesi Bulvar caddesi No: 8 Merkez/HAKKARİ adresine gönderebileceklerdir.

Sınavın Yeri, Zamanı ve Konuları:

Zabıta Memuru alımı için; sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak olup, sözlü sınav ve uygulamalı sınav 14-15.09.2021 tarihinde saat :10:00’da Hakkari Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi adresinde adresinde yapılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi günlerde devam edilecektir.

Memur alımı için; sözlü sınav yapılacak olup, sözlü sınav 16-17.09.2021 tarihinde saat: 10.00’da Belediye Başkanlığımız Hizmet Binası Meclis Salonunda yapılacaktır. Sözlü sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günü devam edilecektir.

Sınav Konuları:

a) Sözlü sınav;

• Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

• Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,

• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

• Mahalli İdareler İle İlgili Temel Mevzuat, konuları ile Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

Zabıta Memuru için uygulamalı sınav; kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.