Hâkimler ve Savcılar Kurulu Hizmetli Memur Alacak

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Hizmetli Memur Alacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu hizmetli memur alımı için ilana çıktı. Kamu kurumu tarafından sunulan ilana göre lise mezunu olanlar başvuru yapabilecek. HSK personel alımı nasıl alınacak?

Hakimler ve Savcılar Kurulu Hizmetli Memur Alımı Duyurusu

Hâkimler ve Savcılar Kurulu kendi bünyesinde çalışmak suretiyle sözleşmeli personel alımı yapıyor. Alınacak olan Sözleşmeli Hizmetli memur alımı için 2020 KPSS puanı göz önüne alınacak olup, Uygulama ve sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınava tabi tutulacak olan adayların sınav puanı ve öğrenim durumu esas alınacak olup sözleşmeli 15 büro personeli alımı, sözleşmeli 5 şoför alımı ve 7 sözleşmeli hizmetli alımı yapılacaktır.

HSK Başvuru Şekli

Hâkimler ve Savcılar Kurulu yaptığı açıklamada adayların 2022 yılı Sözleşmeli Personel Giriş Sınavı İş Talep Formu nu temin ederek ilgili tüm yerleri doldurmak şartıyla gerekli belgelerle birlikte Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Ve Şartlar

İş talep formu, İstenen ilgili bölümünden mezun olanlar bakımından öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği isteniyor.

Kamu Haklarından mahrum olmamak şart. KPSS sınav sonuç belgesi. En az lise veya Üniversite mezunu olduğunu gösteren belge, Sürücü Belgesinin aslı ve fotokopisi. Askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yada yedek sınıfa geçirilmiş olması istenilmiştir.

HSK Başvuru Tarihi Ve Yeri

Başvurular 30.05.2022 tarihinde başlayıp, 03.06.2022 tarihi mesai bitimi saat:17.00 itibarıyla sona erecektir. Mesai saati ve yapılan ilan süresi içinde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA). Başvurular şahsen yapılacak olup posta ve benzeri yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

HSK personel alımı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.