Hakimler Savcılar Kurulu VHKİ ve Hizmetli Alımı Duyurusu

Hakimler Savcılar Kurulu VHKİ ve Hizmetli Alımı Duyurusu

Güncel yapılan resmi açıklama ile Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesine yeni VHKİ ve Hizmetli kamu personeli alımı yapılacağını bildirdi. HSK tarafından alınacak personeller hangi kadrolarla çalıştırılacaklar kimler başvurabilecek?

Genel Bütçeli Kamu idarelerine alınacak kadrolu kamu personeli alım ilanları içerisinde bugün Hakimler Savcılar Kurulu bünyesine yeni VHKİ ve Hizmetli alımı yapılacağı açıklandı. Alınacak kamu personelleri kadrolu olarak Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği bünyesinde çalıştırılacaklar.

HSK 2021 Kadrolu Personel Alımı

HSK 2021 kadrolu personel alımında 5 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve 5 Hizmetli kadrosuna 2020 yılında yapılan ve alınan puan esas alınarak toplam 10 kamu personeli alımı yapılacak.

HSK Personel Alımı Başvuru Şartları

HSK personel alımında adayların;

Türk Vatandaşı olması,

Adayların 2020 yılında düzenlenen merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü esas alınarak 35 yaşını doldurmamış ve 36 yaşından gün almamış olması,

VHKİ Kamu Personeli Alımı

VHKİ kamu personel alımı adaylarının lisans, önlisans bilgisayar mezunu olmaları, Adalet yüksek okulu, meslek yüksekokullarının adalet,  adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi ya da diğer lise ve dengi okullarda ticaret veya bilgisayar bölüm mezunu olması ve başvuru tarihi itibariyle MEB onaylı daktilo veya bilgisayar sertifikası sahibi olması şartı aranmaktadır.

Hizmetli kamu personeli adaylarının ise en az lise mezunu olması,

Hizmetli ünvanı için adayların 2020 KPSS B grubu KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puanı en az 60 olması,

VHKİ personel alımı için adayların mezuniyetlerine göre KPSS puanlarının en az 70 olması şartları aranmaktadır.

HSK Kamu Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?

HSK kamu personeli alımı için adayların 04 Ekim 2021 tarihi ile 08 Ekim 2021 tarihleri arasında  “hsk.gov.tr” resmi internet sitesi üzerinden iş talep formu doldurması ve sonrasında kılavuzda belirtilen başvuru evrakları ile birlikte HSK ya şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.