GSB 652 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Olacak

GSB 652 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Olacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 2022 yılı sözleşmeli yurt personeli alım ilanını, kontenjan, dağılımı ve şartlarının yer aldığı kılavuzu yayınladı. GSB personel alımı ilanına göre başvuruları ne zaman yapılacak?

GSB 652 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

GSB bünyesinde çalışmak üzere erkek personel alımı üniversitelerin en az lisans düzeyinde olan, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, iktisat, işletme, maliye, ekonometri, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve insan kaynakları yönetimi ile ilgili bölümlerinden mezun 60 kişi alınacak.

Lisans düzeyinde eğitim veren resim, heykel, grafik, seramik, geleneksel Türk sanatları, fotoğraf, müzik, film tasarımı ile ilgili bölümlerinden mezun 99 kişi alım yapılacak.

Lisans düzeyinde eğitim veren sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler ve turizm ile ilgili bölümlerinden mezun 99 kişi alım gerçekleşecektir.

Lisans düzeyinde eğitim veren bilgi ve belge yönetimi, biyoloji, coğrafya, felsefe, fizik, istatistik, kimya, matematik, tarih, Türk dili ve edebiyatı, mütercim-tercümanlık ile ilgili bölümlerinden mezun 30 kişi istihdam ediliyor.

Lisans düzeyinde herhangi bir bölümünden mezun 30 alım olacak.

Kadın personellerin ise; Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, İşletme, Maliye, Ekonometri, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve İnsan Kaynakları Yönetimi ile ilgili bölümlerinden mezun 74 kişi olarak yapılacak.

Lisans düzeyinde eğitim veren resim, heykel, grafik, seramik, geleneksel Türk sanatları, fotoğraf, müzik, film tasarımı ile ilgili bölümlerinden mezun 100 kişi olacak.

Lisans düzeyinde eğitim veren sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler ve turizm ile ilgili bölümlerinden mezun 100 alım olacak.

Lisans düzeyinde eğitim veren bilgi ve belge yönetimi, biyoloji, coğrafya, felsefe, fizik, istatistik, kimya, matematik, tarih, Türk dili ve edebiyatı, mütercim-tercümanlık ile ilgili bölümlerinden mezun 30 alım gerçekleşecektir.

Lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir bölümünden mezun 30 toplamda 652 sözleşmeli personelin 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puanına göre alım yapacağını duyurdu.

Memur Alımı Başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2020 yılı KPSS P3 puan türünden taban puan 60 almış olmak, 18 yaşından büyük 65 yaşından küçük olmak, dul ve yetim aylığı hariç emeklilik aylığı almıyor olmak, görevini yapmaya herhangi bir engel hastalığı ve tam çalışmaya engel durumu olmaması, soruşturmadan olumlu sonuç almak.

Devlet Personel Alımı Başvuru şekli ve tarihi

Başvuracak adayların 31 Ocak 2022 tarihi ile 04 Şubat 2022 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı – Kariyer Kapısı ve Kariyer Kapısı sitelerinden elektronik olarak yapacaklardır. Posta veya şahsen başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylar sadece pozisyonlardan bir tanesine başvurabilir. Başarılı olan adaylara sözlü sınav yapılacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı sözlü sınavın şekli ve tarihi

Sözlü sınav Ankara ilinde yapılacaktır. Adayların mesleki alan bilgisi, ifade yeteneği, davranışlarına, özgüvenine, genel kültür ve yeteneğine ve teknolojik gelişmelere açıklığına göre puan verilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adaylar sınav tarihini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecekler.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.