Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Kamu KPSS Şartsız Memur Alımı Yolları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Kamu KPSS Şartsız Memur Alımı Yolları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ihtiyaç duyduğunda KPSS şartsız memur alımı için iş ilanı yayımlıyor. İşe alımlar Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Eğer şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz.

KPSS şartsız Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur olma yolları hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Öncelikle Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yayımlanan iş ilanlarına talep oldukça fazla görünüyor. Sözleşmeli olarak memurluk yapacak kişiler Göç İdaresi'ne iş başvurusu yapıyor. Günümüzde en çok ilgi gören meslekler arasında memurluk ilk sırada yer alıyor. Bunun için Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından belirlenen şartları sağlıyor olmanız gerekiyor.

KPSS Şartsız Göç İdaresi Memuru Şartları

Göç İdaresi memur alımı şartları aşağıda yer almaktadır.

Adayların Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

2. maddede yer alanların haricinde dört yıllık eğitim veren fakültelerin fen-edebiyat, mühendislik bölümlerinden, eğitim ve eğitim bilimleri fakülteleri, bilgisayar ve teknoloji üzerinde eğitim veren bölümleri ile istatistik, fizik ve matematik gibi bölümlerden veya bu bölümlere denk olan Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olunması gerekmektedir.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi sürecinde yönetim konusunda ya da büyük ölçekli ağ sistemleri'nin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler şekilde en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki deneyime sahip olmak gerekmektedir.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Aynı zamanda güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğinizi belgelemeniz gerekmektedir.
Yukarıda KPSS şartsız göç idaresi memuru hakkında önemli bilgiler yer alıyor. İlanlar anlık olarak sayfamızda sunuluyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum