Gençlik Bakanlığı 1.453 Devlet Personeli Alımı Hakkında Açıklama

Gençlik Bakanlığı 1.453 Devlet Personeli Alımı Hakkında Açıklama

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1.453 devlet personeli alımı başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından adaylar tarafından meraklı bekleyiş başladı. Kurum tarafından sözlü sınav sürecinin de tamamlanmasının ardından atama sonuçları ne zaman?

Devlet Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt yönetim personeli alımı yapacağını açıkladı. 4 / B sözleşme kapsamında yapılacak olan alımlar için geçtiğimiz günlerde 1.453 kadro ile başvuru süreci tamamlandı, işe alınacak olan personeller ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edileceği açıklandı.

Başvurular ise kadın ve erkek adaylardan 81 şehirden ikamet şartı olmadan kabul edildi. Sürecin tamamlanmasının ardından başvuru yapan adaylar tarafından alım sonuçlarının ne zaman yapılacağı merak haline geldi. Kamupersoneliliam.com editör ekibi olarak ise sizlere detayları aktaracağız.

Personel Alımı İlanına Kimler Başvuru Yaptı?

Söz konusu ilan için lisans mezunlarından başvurular alındı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar arasından 8 farklı grupta gerçekleştirilecek olan alım ilanı için farklı eğitim seviyelerine sahip olmanız ve farklı bölüm mezunu olmanız istendi.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından yurt personeli alımı ilanı için adaylardan KPSS puan şartının arandığı belirtildi.

Bu değerlendirme kapsamında KPSS puanı kullanılarak en yüksek puandan başlamak kaydı ile en düşük puana kadar verilen kadronun 3 katı kadar aday değerlendirilme sürecine tabi tutuldu.

Değerlendirmelerin tamamlanması sonucunda 23 Ekim 2023 ve 27 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara'da KPSS 60 taban puan ile sözlü sınav yapıldı.

Yapılan açıklamalara göre, sözlü sınava 4.359 aday katıldı.

Sözde sınav sürecinin de tamamlanmasının ardından sınava katılan adaylar tarafından sınav sonuçları beklenmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ise henüz sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklama yapıldı.

Konuya ilişkin yapılacak olan güncel açıklamalar haberimizde yerini alacaktır.

Aşağıda verilen cep uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.