GAÜN Minimum KPSS Puansız 384 Personel Alımı Yapacak

GAÜN Minimum KPSS Puansız 384 Personel Alımı Yapacak

Gaziantep Üniversitesi, kendi ismine bağlı olarak faaliyet sürdüren hastanede çalıştırılmak üzere 384 personel alımı yapacağını bildirdi. 9 unvan dahilinde gerçekleşecek personel alımı detayları haberimizde.

İlanda en dikkat çekici husus, iş ilanına başvuruda bulunacak olan adaylardan minimum KPSS puanının istenmiyor olması oldu. Sadece önlisans ve lisans mezunu kişilere değil aynı zamanda lise mezunu adaylara da yönelik açılan kadrolar var. 9 unvanda gerçekleştirilecek personel alımları, gerekli unvanlarda kadın ve erkekler olarak iki kategoride gerçekleşecektir. Temizlik Hizmetleri, Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında kadın ve erkek olmak üzere iki grup görmek mümkün. Her bölümden hem kadın hem erkek adaylar başvuruda bulunabilecekken yalnızca şoför kadrosunda sadece erkek adaylardan gelecek başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Hangi Unvanlarda ve Hangi Mezuniyet Şartıyla Personel Alımı Yapılacak?

110 erkek Temizlik Hizmetleri Personeli lise, 1 erkek Şoför lise, 3 Sağlık Personeli lise, 31 erkek Koruma ve Güvenlik Görevlisi lise, 5 kadın Koruma ve Güvenlik Görevlisi lise, 4 Tekniker önlisans, 31 Sağlık Teknikeri önlisans, 9 Büro Personeli önlisans, 1 Biyolog lisans, 1 Sağlık Personeli lisans, 8 Büro Personeli lisans, toplamda 180 Hemşire işe alınacak olup; 100 Hemşire lise 80 Hemşire lisans mezunu şartları ile personel alımları gerçekleştirilecektir. Toplam işe alınacak personel sayısı 384’tür.

İş Başvurusu için İstenen Şartlar

İşe başvuru yapacak tüm adaylardan istenmek kaydıyla; 2022 yılındaki KPSS’ye katılım şartı yer almaktadır. Ancak hiçbir unvan için minimum KPSS puan bildiriminde bulunulmamıştır. Böylelikle Kamu Personel Sınavına katılmış olan herkes, sınav sonucundan kaç puan alındığında bakılmaksızın, başvuracakları pozisyonun gereksinimlerini karşılamak kaydıyla iş başvurusunda bulunabilecektir.

En az KPSS puanı konusunda bir beklenti olma da adayların 2022 yılındaki KPSS sınavına katılmış olma zorunluluğu getirilmiştir. Çünkü işe alım süreci boyunca yazılı veya sözlü sınav söz konusu olmayacaktır.

Adayların sıralamasında KPSS puanına bakılacaktır. Lise mezunları için P94, önlisans mezunları için P93 ve lisans mezunları için de P3 puan türüne bakılacaktır. Puanları eşit olan adaylarda sıralama için mezuniyet puanına bakılır. Mezuniyet puanının da eşit olması sonucunda doğum tarihi büyük olan aday işe alınır.

Hemşirelik bölümünde iş başvurusu yapacakların en az 2 yıllık mesleki deneyiminin olması istenmektedir.

Büro Personeli olarak alınacak lise mezunu 1 personel, Hukuk Fakültesi mezunu olan adaylar arasından seçilecektir.

Biyolog kadrosuna alınacak olan personel için; en az 5 (beş) yıl Flowsitometri Laboratuarı ve MRD analizinde deneyimli olması ile birlikte bunu belgeleyebilmesi istenmektedir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların boy uzunluklarının erkekler için en az 1.70 metre, kadınlar için ise en az 1.65 metre olması gerekmektedir. Pozisyon için istenen diğer kriterler:
30 Mart 2023 tarihinde silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (tarihi geçmemiş olma şartı ile) sahip olmak ve Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak koşulları yer almaktadır.

Başvuruda İstenen Belgeler ve Başvuru Yeri

Kılavuzda belirtilen başvuru belgeleri dahilinde gerçekleştirilecek müracaatlar için belirlenen son başvuru tarihi 30 Mart 2023’tür. Başvuru yeri ‘Gaziantep Üniversite Personel Dairesi Başkanlığı’ olup müracaatlar şahsen yapılmalıdır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.