Fırat Üniversitesi KPSS 50 Puanla 40 Devlet Personeli Alacak

Fırat Üniversitesi KPSS 50 Puanla 40 Devlet Personeli Alacak

Fırat Üniversitesi devlet personeli alımı yapacaktır. En az lise mezunlarından başlamak kaydıyla KPSS 50 puanla alım yapılacaktır. İkamet şartı olmadan 81 şehirden 40 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Konuya ilişkin detaylar haberimizde verilmiştir

Devlet Personeli Alımı İş İlanları

Fırat Üniversitesi 13 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete üzerinden güncek olarak yayımlanmış olan ilana göre 40 kamu personeli alımı yapacaktır. Önlisans ve lisans mezunlarından yapılacak olan alım ilanına göre KPSS 50 taban puanla atama yapılacağı açıklanmıştır.

Mülakat şartı olmadan alım yapılacağı ve KPSS puan sıralamasına göre işe alınacak olan personeller belirlenecektir. Kamupersonelialim.com editör ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları ve alım yapılacak olan kadrolar haberimizde verilmiştir.

Personeli Alımı Unvanları ve Kadrolar Hakkında Açıklama Yapıldı

Önlisans Mezunlarından: 8 kişi Sağlık Teknikeri, 1 kişi Laborant, 3 kişi Tekniker, 10 kişi Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 kişi Şoför ve 10 kişi Temizlik Görevlisi Alımı,

Lisans Mezunu: 5 kişi Hemşire ve 1 kişi Sağlık Fizikçisi Alımı yapılacaktır.

KPSS Puan Şartı

2022 yılın da ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunlarının P – 94, önlisans mezunlarının P – 93 ve lisans mezunlarının ise P – 3 puan türünden en az 50 taban puan almış olmanız gerekmektedir.

Başvuru Kriterleri Nedir?

İlana Türk uyruklu vatandaşlardan başvurular kabul edilecektir. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmanız istenmektedir. Sosyal güvenlik Kurumlarından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmıyor olmanız istenmektedir.

Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamın da pozitif sonuçlanmanız gerekmektedir. Görev yapmanıza engel olabilecek fiziksel veya akılsal hastalığınızın bulunmaması istenmektedir. Herhangi bir suç hükümlülüğünüzü bulunmaması istenmektedir.

Medeni haklarınızı kullanma ehliyetine sahip olmanız gerekmektedir. Erkek adayların ise askerlik görevlerinin yerine getirmiş olması ve muafiyet belgesine sahip olması istenmektedir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli Nedir?

Elâzığ iş ilanlar kategorisinde yayımlanmış olan ilana başvurular 13 Kasım 2023 tarihinde başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 27 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını https://personelilan.firat.edu.tr/ adresi aracılığıyla çevrim içi olarak tamamlamaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.