Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 Uzman ve Memur Alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 Uzman ve Memur Alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 uzman yardımcısı ve memur alımı yapıyor. Bakanlık merkez teşkilatı birimlerine alım nasıl yapılacak? Ankara alımları için Türkiye genelinden başvuru nasıl yapılacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 Memur Alımı Duyurusu

Bakanlık ilanına göre alımı yapılacaklara uzman yardımcısı unvanı verilecek.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar; giriş sınavı başvurularını e- Devlet üzerinden Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden e-Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapacak olup, ayrıca adaylar başvuru tarihleri arasında Bakanlığımızın https://enerji.gov.tr/kurumsal-insan-kaynaklari-kariyer-kapisi adresinde yayımlanacak sınava ilişkin duyuru içeriğinde yer alan başvuru linki ile de başvuru yapabilmeleri için yönlendirilecektir.

Başvurular 10 Ocak 2022 tarihinde saat: 9.30’da başlayıp 21 Ocak 2022 tarihinde saat: 17.30’da sona erecektir.

Başvuru Genel Şartları

ÖSYM tarafından 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında, tabloda belirtilen puan türlerinden 70 veya üzeri puan almış olmak.

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak.

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1987 ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar). Süresi içinde başvurmuş bulunmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.