Enerji Bakanlığına 50 Memur Alımı Başvurular Başladı(40 Yaş Sınır)

Enerji Bakanlığına 50 Memur Alımı Başvurular Başladı(40 Yaş Sınır)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan resmi memur alım ilanı bünyesine 40 yaş sınırlı 50 kişi memur alımı için başvurular başladı. Yapılacak bu kamu alımına kimler başvurabilecek? Başvuru tarihi ne zaman? Haberimizde.

Bakanlıklar tarafından yeni memur alım ilanları yayınlanmaya devam ederken Enerji Bakanlığı bağlı kurum olan Maden ve Petrol İşleri bünyesinde istihdam edilmek üzere 50 kişi bakanlık bünyesinde görevlendirilecekler.

Maden Ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne alınacak personel sözleşmeli olarak çalıştırılacak ve müdürlüğe 25 Yerüstü Maden Uzmanı ve 25 Maden Haritacılığı Uzmanı alımı ile beraber toplam 50 kamu personel alımı gerçekleştirilecek. Yapılacak bu kamu personel alımında adaylar yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacaklar.

En Çok 40 Yaş Şartı ile Personeller Alınacak

Maden ve Petrol Müdürlüğüne yapılacak alıma başvurmak isteyen adayların;
Müdürlük tarafından düzenlenecek olan mesleğe giriş sınavının yapılacağı yılın başında adayların kırkbir yaşından gün almamış olması,

Öğrenim Şartı Lisans Mezun Olması Gerekmekte

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, maden mühendisliği jeoloji mühendisliği, jeofizik mühendisliği, hidrojeoloji mühendisliği harita ve kadastro mühendisliği, harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, geomatik mühendisliği bölümlerinden mezun olması,

 Yerüstü maden uzmanı alımı için en az 5 yıllık tecrübeye sahip olmak, maden haritacılığı uzmanı alımı içinde en az 1 yıllık tecrübeye sahip olması,

Erkek adayların askerliğini yapmış veya askerlik ilişiği olmaması, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması şartları bulunmaktadır.

Adaylardan İstenilen Özel Belgeler

Meslekler göre adaylardan özel belge istenilmekte olup Maden haritacılığı uzmanı alımı içinde en az 1 yıllık tecrübeye sahip olduğuna dair belge istenmektedir.

Yerüstü maden uzmanı alımı için en az 5 yıllık deneyime sahip olduğuna dair beyanı, mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı, son 6 ayda çekilmiş vesikalık fotoğraf, fotoğraflı detaylı öz geçmiş, askerlik durum belgesi, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmadığına dair belge belgeler istenilmektedir.

Başvurular CİBİKO Üzerinden Yapılacak

Belirtilen şartları taşıyan personel adayları için başvurular başlamış olup adayların 02 Eylül 2021 tarihi sonuna kadar başvurularını isealimkariyerkapisi.cbiko internet adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum