EGM Sağlık Memuru Alımı Son Başvuru 10 Kasım

EGM Sağlık Memuru Alımı Son Başvuru 10 Kasım

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde sağlık memuru alımı yapılacağı açıklanmıştı. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan alım ilanı için başvurular kurum tarafından 6 Kasım 2023 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlandı.

EGM Sağlık Personeli Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere merkez ve taşra teşkilatlarında kadrolu 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında sağlık memuru alımı yapılacağı açıklandı. Merkez teşkilatta 1 taşra teşkilatında 2 olmak üzere hemşire personel statüsünde alım için başvurular 81 şehirden kabul edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları haberimizde verilmiştir.

Hemşire Alımı Başvuru Koşulları

Adayların kadrolu ve sözleşmeli personel yönetmeliği kapsamında en az 3 yıl mesleki deneyim kazanmış olmaları gerekmektedir.

Lisans düzeyinde hemşirelik bölüm mezunlarından alım yapılacaktır. 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavından P - 3 puan türünde en az 60 taban puan almış olmanız gerekmektedir.

Ayrıca kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınavlarında başarılı olmanız gerekmektedir.

Sağlık Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Ankara iş ilanları kategorisinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmış olan ilan için başvurular 6 Kasım 2023 tarih itibari ile başlamıştır. Adaylar için son başvuru tarihi ise 10 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Son müracaat tarihi 23:59’a kadar başvuru işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Başvurular E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden çevrim içi olarak alınacaktır.

Şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Personel alımı Sınav Süreci

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puandan başlamak kaydı ile 5 katı kadar aday sözlü ve uygulamalı sınava davet edilecektir.

İlgili sınavlara katılmaya hak kazanan adaylar işe alım CBİKO resmi kariyer internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Sınavın ne zaman yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Sınav tarihi belli olduğunda haberimizde yerini alacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.