DSİ 1273 En Az Lise Devlet Memuru Alımı Başvuruları Bitiyor! 23 Ocak

DSİ 1273 En Az Lise Devlet Memuru Alımı Başvuruları Bitiyor! 23 Ocak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesin de geçtiğimiz günler de yayınlanan 1273 devlet memuru alımı ilanına başvurular 23 Ocak 2023 tarihi itibariyle sona eriyor. Adaylar başvurularını son başvuru gününe kadar yapacaklardır. Başvuru linki verildi!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü kendi bünyesin de 1273 devlet memuru alımı ilanını geçtiğimiz günler de Resmi Gazete üzerinden yayınlanmıştı. Adaylar başvurularını 9 Ocak 2023 tarihi itibariyle Devlet Su İşleri resmi internet sitesi üzerinden yapmaya başlamışlardır. Başvurular için yarın son gün!

DSİ tarafından yayınlanan ilana göre en az lise mezunu adayların başvuru da bulunacaklardır. Önlisans ve lisans mezunu adaylar için de kontenjan ayrılmıştır. ÖSYM bünyesin de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise, önlisans ve lisans düzeyin de ilgili puan türlerin de en az 50 puan almış adaylar ilgili ilana başvuru da bulunabileceklerdir. İşet başvuru sürecine dair detaylar ve başvurular...

DSİ Devlet Memuru Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Devlet Su İşleri bünyesin de alımlar KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olup; adaylara ayrıca bir mülakat yapılamayacaktır. DSİ; Bilgisayar Mühendisi, Çevre Mühendisi, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Harita Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Jeofizik Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Kimya Mühendisi, Maden Mühendisi, Makine Mühendisi, Meteoroloji Mühendisi, Orman Mühendisi, Metalurji Mühendisi, Ziraat Mühendisi, Biyosistem Mühendisi, Güvenlik Görevlisi ve Büro Personeli kadroların da alım yapacaktır.

Memur Alımı Başvuru Şartları Neydi?

DSİ bünyesin de yayınlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar ilgili kılavuz da verilmiş olan eğitim şartını karşılıyor olması gerekmektedir. Ayrıca adayların gerekli durumlar da seyahat yapabilmesi durumu olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları söz konusu ilana başvuru da bulunabilirler. Erkek adayların askerlik ilişiğinin olmaması gerekir. Kadın ve erkek adaylar ilgili ilana başvuru da bulunabilir ve sağlık koşullarının görevini düzenli ve elverişli yapmasına uygun olması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların daha önce çalışmış olduğu kamu kurumunda disiplin cezası yüzünden çıkarılmamış olması şartı da yine ilan için aranan şartlar arasındadır!

DSİ Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 23 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını Kariyer Kamu – Kamu İşe Alım sitesi üzerinden online olarak yapacaklardır. Siteye girişte adaylardan e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası istenmektedir.

Başvuru linki

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.