Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Devlet Memuru Alımı İlanı

Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Devlet Memuru Alımı İlanı

Diyanet İşleri Başkanlığı Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yeni devlet memuru alımı yapacağını duyurdu. 2023 KPSS sınavına katılma şartı vardır. 81 şehirden başvurular kabul edilecektir.

Güncel Devlet Memuru Alımı İlanları

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere devlet memuru alımı yapacağını duyurdu. 2023 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmanız ve KPSS P - 121 puan türünde en az 60 puan almış olmanız gerekmektedir. Önlisans için uygun kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylar ise 2022 yılı KPSS puanı ile başvuru yapacaklardır.

Kamu Memur Alımı Başvuru Kriterleri Nelerdir?

Öğretmen alımı: İlgili kadroya başvuru yapmak isteyen adayların lisans düzeyinde çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, okul öncesi çocuk gelişimi ve öğretmenliği, çocuk gelişimi ve öğretmenliği, okul öncesi ve çocuk gelişimi öğretmenliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir. 5 kişi alım yapılacaktır.

Çocuk gelişimci kadrosu için ise: Meslek yüksekokullarında okutulan çocuk gelişimi, çocuk sağlığı ve gelişimi veya çocuk gelişimi ve eğitimi alanlarından mezun olmuş olmanız gerekmektedir. 2 kişi alım yapılacaktır.

Genel olarak her iki kadro için de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından müracaatlar alınacak olup, adayların pedagojik formasyon ve 33 kredilik yükseköğretim sınıf öğretmenliği sertifika programlarından herhangi birini başarıyla tamamlamış ve sertifika belgelerini almış olmaları istenecektir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan alım yapılacaktır.

Memur Alımı İlanına Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yayımlanmış olan ilana müracaatlar 4 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlayacaktır. 15 Eylül 2023 mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamış olmanız gerekmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden elektronik platformda başvuru işlemlerinizi tamamlamanız istenmektedir.

Başvuru linki: https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.